banner610
banner805

Yeni mezun mühendisler baret taktı

ÇÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunları mesleğe ilk adımı atmanın heyecanını yaşadı.

18 Haziran 2017 Pazar 13:05
Yeni mezun mühendisler baret taktı

ADANA'da Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan öğrenciler, mesleğe ilk adımı atmanın heyecanını yaşadı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi genç mühendisler için mezuniyet töreni düzenledi.

Seyhanspor Tesisleri'nde gerçekleşen törende konuşan İMO Adana Şube Başkanı H. Çağdaş Kaya, öğrencilerin geleceğiyle ve inşaat mühendisliği mesleğiyle ilgili endişelerini sezebildiğini vurguladı.

İnşaat Mühendisleri Odası'nın bundan sonra öğrencilerin ikinci bir evi olacağını ifade eden Kaya, "Sadece mesleki alanda değil, yaşamın her alanında insana, tüm canlılara, çevreye, doğaya saygılı, ülkesi için hatta tüm dünya için barıştan yana, özgürlükten yana, insan haklarından yana, duyarlı bireyler olmanızı temenni ederek, bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum. Aramıza hoş geldiniz" diye konuştu.

BARETLER HAVAYA
Kaya'dan sonra söz alan İMO Adana Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üye Zekeriya Turanbayburt ise öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Törende mühendislik yemini ettiren İMO Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Tan da, öğrencilere önce iyi birer insan, sonra iyi birer mühendis olmalarını önerdi. Baretlerini ettikleri yeminin arkasından havaya kaldıran öğrenciler için düzenlenen tören, kokteylle sona erdi.
DHA

Son Güncelleme: 04.07.2017 13:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0