banner815

Hava Yollarında Bilet Tarifesi Değişecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, bayram ve resmi tatil dönemlerinde artan uçak bileti fiyatlarına dikkat çekti.

24 Ağustos 2013 Cumartesi 20:30
Hava Yollarında Bilet Tarifesi Değişecek
banner812
ADANA HABER - Bakan Yıldırım, "Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tavan fiyatı getirebilir. Bu konuda çalışma yapılıyor" dedi.

Türkiye’nin karayolu, demiryolu, denizcilik, havacılık ve haberleşme sektörüne ait 2023 hedeflerinin tartışılacağı 11. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şurasının tanıtım toplantısı dün İstanbul’da yapıldı.

Çok iş yapılan zaman


Tanıtım toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, havacılık sektörünün bilet fiyatlarını değerlendirdi. "Bayram veya resmi tatiller, sadece Türkiye’de değil dünyada da taşımacılar en fazla iş yaptığı zamanlar. Burada biraz fırsatçılık oluyor" diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

Dengesini bulmalıyız


"Bunun yolu arz talep dengesini sağlamak. Bir de vatandaşın seyahat programını önceden planlaması gerekiyor. Ancak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tavan fiyatı getirebilir. Bu konuda zaten çalışma içerisinde. Maliyet bazlı bir çalışma. Fırsatçılık ayrı bir şey, arz talebin buluşması ayrı bir şeydir. Bu konuda kural var. Piyasalara müdahale etmek en son tercih edilecek bir iştir. Ancak piyasa makul anlayış içerisinde dengesini bulmalı."

Çanakkale köprüsü güzergahı belirlendi

Bakan Yıldırım, Çanakkale geçiş köprüsü hakkında bilgi verdi. Yıldırım, "2023 yılı hedeflerinde Çanakkale geçiş köprüsü de var. Bunun projesini yaptık. Detaylı proje çalışması yapılıyor. Güzergah belirlendi. Önümüzdeki yıllarda gündemimize gelecek" dedi.

En çok Rus ve Alman turist geliyor


Kültür ve Turizm Bakanlığının verilerine göre bu yılın ilk 6 ayında Türkiye’yi toplam16 milyon 995 bin 39 kişi ziyaret etti. Bu rakamın 14milyon 549 bin 641’ini yabancı turistler oluşturdu. Bu yabancı turistler arasında Almanlar 1milyon 989 bin 620 kişi ile ilk sırayı,Ruslar da 1milyon 695 bin 151 kişi ile ikinci sırayı aldı. Bu veriler gelen her 4 turisten birinin Alman veya Rus olduğunu ortaya koydu.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0