banner780

Kendine Güvenenlerin Tercihi Kompozit Panel Kaplama

Kendine Güvenenlerin Tercihi Kompozit Panel Kaplama.

Azmi ERTAN
Azmi ERTAN
13 Ocak 2020 Pazartesi 23:13
314 Okunma
Kendine Güvenenlerin Tercihi Kompozit Panel Kaplama
Isı yalıtımından yararlanmak için birçok dış cephe kaplama yöntemi vardır. Bunlardan bir kaçı Amerikan siding, alüminyum kaplama, ahşap kaplama, panel kaplama gibi. Ülkemizde de en çok tercih edilenler arasında bunlar kullanılmaktadır fakat en çok kompozit cephe kaplama kullanılmaktadır.

Kompozit panel, polietilen adı verilen bir tür plastiğin her iki yüzünün de alüminyumla kaplanarak kaplama da kullanılmasına denir. Kompozit panel esnek olması ile de tercih edilme sebebidir. Esnek olduğu için kaplama yapılırken eğimli olan kısımlara istenilen şekil verilebilir ya da estetik bir görünüm elde edebilmek için kullanılır.

Esnek olması, maliyet açısından uygun olması ve çalışma açısından kolay olması sebebi ile kompozit cephe kaplama çok tercih edilmektedir. Sadece ısı yalıtımında değil. Reklam panolarında, otellerde,alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır. Binaların dış cephe kaplaması yapılırken de tercih edilir çünkü kompozit paneller, ahşap kaplama, kontraplak kaplamada da kullanılabilir.

Kompozit paneller; hem maliyet açısından düşüktür hemde dayanıklılığı en yüksek kaplamalardan biridir. Oksitlenme yapmaz, kompozit panellerde paslanma görülmez. Esnek yapısı sayesinde kırılma olmaz, aynı zamanda çatlamaya ve yangın gibi etmenlere karşı da dayanıklıdır. Çok fazla renk seçeneği olduğundan dolayı da kullanan her birey kendi zevkine göre seçim yapma hakkına sahiptir. Temizlenmesi kolaydır ve montajlama aşamasında da insan gücü gerektirdiği için ve yapısı gereği daha kolay montajlandığı çin tercih edilme sebebi daha yüksektir.

Kompozit paneller, eski yıpranmış binaların tadilatında kullanılarak binalara hem yeni bir ruh verir hemde bina kullanımlarının ömrünü uzatır. Aynı zamanda tadilat gerektirmez bu yüzden uzun yıllar kullanılabilir. Kompozit cephe kaplama eski binaların yanı sıra yeni yapılan binalarda da daha çok dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Kompozit panel yapılan binalarda daha modern ve şık bir görünüm sağlanmaktadır. Kısaca kompozit panel yaptıran bireyler daha çok kendine güvenen ve kendinden emin olan kişilerdir. Çünkü gerek renk seçeneği fazlalığı gerekse esnek yapısı sayesinde verilen şekiller, yapılan modern ve şık yapıtlar sonunda aslında herkes kendi özgün panellerini ortaya çıkarmış olur. Bu yüzden her zaman ilk tercih kompozit panel kaplama olmalıdır.

ADANA HABER NET

Son Güncelleme: 18.01.2020 12:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner789

banner787

banner788

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google-site-verification: google335cdfb4e8f39a2b.html