banner610
banner805

Ruanda Büyükelçisi’nden AOSB'ye ziyaret

Ruanda Büyükelçisi Williams Nkurunziza, AOSB Başkanı Bekir Sütçü'yü ziyaret etti.

24 Eylül 2017 Pazar 20:26
Ruanda Büyükelçisi’nden AOSB'ye ziyaret
Ruanda'nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü'yü ziyaret etti.

Beta Çay Yönetim Kurulu Başkanı Beşir Uğur'un davetlisi olarak Adana’ya gelen Büyükelçi Nkurunziza, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kara ve Bölge Müdürü Mustafa Keskin’le görüştü.

Konuğuna AOSB hakkında bilgiler veren Bekir Sütcü, Adana ile Ruanda arasında ticari ilişkilerin kurularak, geliştirilmesi için her türlü iş birliğine açık olduklarını söyledi. Türkiye’nin en büyük OSB'lerinden birine sahip olan Adana'da 5 kıtadan sanayicinin faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Sütcü, "Bölgemizde Hindistan'dan, İsrail'den, Almanya'dan, Fransa'dan, Amerika'dan, Çin'den, Japonya'dan yatırımcılar var. Burası uluslararası üreticiler için çok cazip bir bölge" dedi.

TÜRKLERİN KALBİ ÇOK GÜZEL
Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza da Adana’da olmaktan, güzel insanlarla tanışmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Türkiye ile Ruanda arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla Türkiye'nin değişik illerini gezdiğini belirten Nkurunziza, "Anlattıklarınıza göre burası Adana'nın kalbi. Türkiye'de yollar, sanayi bölgeleri, verilen hizmetler her şey çok güzel. Ancak onlar bir yana Türklerin kalbi çok güzel. Türklerin sıcak davranışları bizleri çok etkiliyor" dedi.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, ziyaret sonunda Büyükelçi Williams Nkurunziza'ya, günün anısına masa saati hediye etti.
Son Güncelleme: 05.10.2017 09:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0