banner815

Yeni trend 1+1, 2+1 evler

İMO Yönetim Kurulu üyesi Suphi Civelek 1+1, 2+1 evlerin büyük ilgi gördüğünü söyledi.

14 Ağustos 2016 Pazar 11:00
Yeni trend 1+1, 2+1 evler
banner812

İNŞAAT Mühendisleri Odası Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi Suphi Civelek, son dönemde 1+1, 2+1 evlerin büyük ilgi gördüğünü, insanların kullanmadıkları odalara fazla para vermek istemediklerini söyledi.

Çukurova'da 5 yıl öncesine kadar 1+1 ev bulmanın mümkün olmadığını ancak artık sadece bu tarz evlerin bulunduğu siteler yapıldığını belirten Civelek, "Son dönemde 1+1 evlere büyük rağbet oldu. 5 yıl öncesine baktığınız zaman bölgemizde 1+1 ev bulmak mümkün değildi. Ancak sadece bu tarzda evlerden oluşan siteler yapılmaya başlandı. Buralarda otelcilik hizmeti veriyorlar. Çamaşırdan, ev temizliğine kadar her hizmet var. Siz evinizde konforlu rahat bir yaşam imkanı buluyorsunuz. Sıkıntılı, yorucu olduğu düşünülen bir çok hizmeti yönetim yapıyor. Bu konsept daha ön plana çıktı. Çünkü insanlar artık zamanla yarışıyor" dedi.

YENİ EVLERİN SİTE İÇİNDE OLMASI BÜYÜK BİR TERCİH
Bir çok kişinin küçük evlere ilgisinin artmasının dışında site içinde bir yaşam sürmek istediğini de belirten Civelek şöyle devam etti:
"Son dönemde ev sahibi olmak isteyenler site tercih ediyor. Spor yapmaya vaktimiz yok. Evimize geldikten sonra trafiğe girip, spor salonlarına gitmek istemiyoruz. Her şeyi bulunduğumuz yerde yapmak istiyoruz. Çocuklarımızın güvende olduğunu hissetmek istiyoruz. Güvenli ve iyi bir site olsun mantığı ile hareket ediyor insanlar. Sosyal aktivitelerin tamamını yakınımda yapabileyim istiyor. Sitelerin içinde havuzdan, saunaya kadar bir çok hizmet var. Ayrıca spor alanları da zaten vazgeçilmezler içinde. Bu da site içindeki evlere de ilgiyi arttırıyor.

İMKANI OLAN KONFOR İSTİYOR
Yeni bir ev almak isteyenlerin özellikle farklı konfor istediğini ancak bunun fiyatı da yükselttiğine dikkat çeken Civelek,
"Yeni trend evlerde özel hizmetler veriliyor. Bazı binalarda sizin katınıza özel asansör yapılmaya başlandı. Hazırlanıyorsunuz, odanızdaki asansöre binip garajınıza iniyorsunuz. Ayrıca, uzaktan ısıtmanızı, soğutmanızı çalıştırıp siz eve gelmeden her şeye müdahale edebiliyorsunuz. Ayrıca tercih edilen evlerde otopark faktörü de ön plana çıkıyor. Otopark imkanı olan evler tercih ediliyor. Çünkü artık otomobil lüks değil. İhtiyaç olduğu için her evde birden fazla araç var. Ev satan firmalar birden fazla otopark yeri olduğunu özellikle anlatıyorlar. Bu da insanların ilgisini çekiyor. Ancak ne kadar konfor isterseniz evin fiyatı da bulunduğu yere göre 1 milyon liranın üzerine dahi çıkabiliyor. Örneğin Adana'da 1 milyon liranın üzerinde satılan çok ev var.

YENİ EVLERDE DOĞAL ORTAM YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR
Doğal ortama yakın olmak isteyen ancak kent merkezinde yaşayanlara yönelik evler satıldığını da belirten Civelek sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bazı evler kat terası yöntemi ile satılıyor. Evinizin balkonuna çıktığınız zaman alt kattaki terasınıza bakıyorsunuz. Size müstakil bir ev havası veriyor. Oysa bunu yaptığınız ev 8'nci katta olabiliyor. Ayrıca İnsan ne yaparsa yapsın doğayı istiyor. Doğaya yaklaşmak ve onu hissetmek istiyor. İçi ferah ve aydınlık evler tercih ediliyor. Evlerin yerlerini parke olması yeni evlerde büyük bir trend. Eskiden karo yapılması çok ilgi çekiciyken şimdi parke olması tercih ediliyor. Doğal olan evlerde olanlar çok mutlu oluyor."
DHA

Son Güncelleme: 18.08.2016 15:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0