google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner815
Particilik yapmak güzel de yalakalık çirkin! Hata insana mahsus… Herkes hata yapabilir ama ders çıkarır... Aynı şey alışkanlık haline getiriliyorsa hata hata olmaktan çıkar, utanç vesilesi olur.

Ceyhan’da bunca zaman yaptığı sözüm ona eserler ortada.  Şehrin bir tarafı ehven-i şer. Kürtlerin olduğu yerleşim yerleri tam anlamıyla sefalet yuvası. Kuyu gibi yollar, kaldırımsız caddeler, parktan bahçeden mahrum bırakılmış, adam yerine konulmamış insanlar…

Askerliğini yapan, vergisini veren Kürt kökenli o insanlara yıllarca 'tehdit' gözüyle baktı, durdu. Onları kullanarak diğer partilerden oy istedi. 'Ya ben gelirim ya da PKK' deyip, Kürtlerin tamamını terörize etti, duygu sömürüsünden rant çıkardı. Onca yıl yan gelip yattı, şimdi maske takıp oy istiyor. Hem de boyunu aşan yerden; kalıbına 10 numara büyük yerden, büyükşehirden!

Şimdi birileri çıkıp yine çemkirecek. Ne derlerse desinler. Kötü söz sahibine aittir. Parti fanatizmi ile hareket edenlerin sözünü ciddiye almıyorum.

Hüso, Allah var bu gibilere yakışıyor.. Kanı alev alev yanan, gözü kabadayılıkta, vurdulu kırdılı, Kurtlar Vadisi fenomenleri aksiyon istiyor. Bahçeli düzgün adam mülayim bir lider, bunları kesmiyor. Hüso tam da aradıkları gibi biri. Beklentileri boşa çevirmiyor, her daim üzerine düşeni yapıyor.. Her fırsatta devlet büyüklerinin gelmişine geçmişine rahmet okuyor. Üstlerine yürüyor. Bıraksalar bir 'yok' yapacağı yok, kuru gürültü; 'Aman etme yapma' deyip koluna giriyorlar, aslan kesiliyor. Fırsattan istifade rol kesiyor.

'Toplum hak ettiği cezaya layıktır' derler. Tam da böylesi bir ortam için söylenmiş söz. Yaratmaya çalıştığı, gestapo rüyasını andırıyor. 'Birisi yanlış mı yaptı, gönder 10 kişi icabına baksınlar' zihniyeti.

Bahçeli, "Önce Ülkem ve Milletim Sonra Partim ve Ben" derken, kendi kendine konuşuyor, aşağıdakilerin umurunda değil...
Özellikle Adana tam bir keşmekeş.. Sıkıyönetim askeri misali eller tetikte.

Hüso bu insanlara layık, rol model bir adam.. Bağırıyor, çağırıyor, yeri geldiğinde küfrediyor, tehdit ediyor… Devlet büyüklerine; Cumhurbaşkanı, Başbakan, Vali, Kaymakam demeden, önüne kim gelirse hakaretler yağdırıyor. Adananın göbeğinde Türkiye Cumhuriyeti başbakanına yağmur gibi hakaret ediyor, devletin valisi, emniyet müdürü, iktidar milletvekilleri hatta ve hatta Adananın medar-ı iftiharı Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik sus pus…Tek kelime etmekten acizler...

Hüso, çobansız köy bulmuş önüne gelene giydiriyor. Böylesi bir ortama Hüso gibi biri neden yakışmasın? Baksanıza, bir zamanlar canı sıkılanın koltuktan kaldırdığı 'Nöbetçi İl Başkanı' Akın Özgür bile 'gözlerimi kaparım vazifemi yaparım' modunda, Hüso ne yaparsa alkışlıyor.

Mantık terazisi meşrebe göre tartıyor: Kimisi 'komşuda pişer bize de düşer' diyor, kimisi at gözlüğü takıp iki ayağının üzerinde yalakalık yapıyor. Bazıları da riske girmeden Ankara’dan gelecek iki çift lafı beklemekle yetiniyor.

Adanalı 30 Mart günü kaderini tayin edecek…
Ceyhan'daki gibi, 'susuzlukla imtihan edilen, Hüso biraderlerin insafına terkedilen, koridorlarında böğürerek konuşulan, eli belinde bir belediye başkanı ile çalışmak istiyorsanız ne âlâ! 'Ayağınız göl başınız pınar!'

Not: Seçimlerden sonra 'Kara Liste' hazırlandığını söylüyorlar. Seçim kaybı yaşandığı takdirde kara listeye alınanların çırılçıplak soyulup fotoğraflarının sergileneceği konuşuluyor. Meraklısına duyurulur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner817