google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828
banner833

İl Başkanı Kenan Akkaya'yı Gelecek Partisine eski DYP'li Yusuf Beklen'in monte ettiği, tepki çeken birçok davranışına arka çıktığı hatta aracılık ettiği, Beklen'in 'siyasi çapsız' Akkaya'yı kullanarak partiyi elinde oynattığına iliişkin iddialar hemen her ortamda dile getiriliyor.

Bu kısmı şimdilik geçiniz..

PKK'yı terör örgütü saymadığını, HDP'yi de terör örgütü uzantısı olarak kabul etmediğini hemen her platformda dile getiren Kenan Akkaya'nın, il başkanlığı kabul etmek gerekir ki, Adana'da Gelecek Partisini büyük bir fiyaskoya doğru sürüklüyor.

Kenan Akkaya denilen şahsın ilkokuldan sonraki eğitim düzeyi karanlık. Parti genel merkezine farklı bildirimde bulunduğuna ilişkin iddialar yüksek sesle konuşuluyor. İl başkanlığına geldiğinden itibaren kişisel zaafları ile sürekli öne çıkan Akkaya'nın etik dışı fiilleri, Ahmet Davutoğlu'nun çizdiği nitelikli değerler profiline seçmen nezdinde büyük darbe vuruyor.

Partinin Genel Merkezi ise Adana’da yaşananlara karşı son derece duyarsız. Bölge koordinatörü Hasan Hüseyin Bozok, Adana’ya gelir gelmez kafakola alınıyor. Cümbüşlü ziyafetlerin ardından yaşatılan otel keyfi gözleri kapatmaya, kulakları tıkamaya yetiyor. Böylelikle Adana’da yaşananlardan kimsenin haberi olmuyor.

Kenan Akkaya’nın il başkanlığına gelişi ile birlikte tam bir kaos ortamı yaşanıyor dersek abartı olmaz. Kaçarcasına uzaklaşan İsmigül Topçu (Kadın Kolları Başkanı) Ayşe Akdeniz (Teşkilat Başkanı), Beytullah uğurlu (Teşkilat Başkanı), Mehmet Demirkol (Teşkilat Başkan yrd.), Celal Buldu (Bşk Yrd.) Yüreğir teşkilatının neredeyse tamamı, Seyhan İlçe teşkilatı, sırası ile göreve gelen il gençlik kolu başkanları.. 

Partide borusunu öttüren tek kişi olan Taliha Çetin’in yerine şu sıralar partilerin 'Küçük Kösem' diye adlandırdığı Nezahat Kaya’nın yerleştiği, Kenan Akkaya’nın da bu hanımın bir dediğini iki etmediğine ilişkin söylentiler almış başını gidiyor.

Akkaya’ya tepki istifaları birbiri ardına devam ediyor. İstifa kervanına henüz birkaç ay önce göreve atanan İl Teşkilat Başkanı sanayici Cumali Ilgar'ın da katıldığı kaydediliyor.

Siyaset kulislerinde Kenan Akkaya'nın parti imajını yerle bir ettiği şeklindeki iddiaları ibretle izlediklerini ifade eden bazı üyeler, "bu şartlar altında hizmet etme imkanı kalmadığı için adına leke gelmesini istemeyenler ardına bakmadan kaçıyor" şeklinde konuşuyorlar.
Gelecek Partisinin bu anlayışla başarılı olmasının mümkün olmadığına dikkat çeken partiler, İl Başkanı Akkaya'nın siyasi cehaletini, zaafları ile birleştirdiğini, istifaların da bu nedenle birbiri ardına geldiğine dikkat çekiyorlar.

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ve diğer genel merkez yöneticilerine de seslenen partiler "bu adam il başkanlığını işgal ettiği sürece Adana'dan başarı beklemeyin. Partinin imajı yerlerde sürünüyor. Bundan Kurucular Kurulu üyeleri Ebubekir Yıldırım ve Orhan Sucu ile Bölge koordinatörü Hasan Hüseyin Bozok'un da haberi var ancak anlamlı şekilde susuyorlar" ifadesinde bulunuyorlar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner836

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0