google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner610
banner805
MHP Sarıçam İlçe Başkanımız (HEMŞEHRİM) ne güzel bir beyanat vermiş, ancak biraz şaşırdım biraz da hayıflandım. Acaba diyorum ben mi yoksa başkanımız mı başka şehirde yaşıyor?
*
Meseleyi biraz açmak istiyorum...
Sarıçam yeni bir ilçe, coğrafi olarak Adana'nın en büyük ilçelerinin başında geliyor. Coğrafi olarak büyük olması tek şanssızlığı. İlçe belediyemiz bazen hizmetlere yetişemiyor. Mesela Çatalan Caddesi (YENİ STADYUM, YENİ ÜNİVERSİTE, YENİ ÇOK KATLI APARTMANLAR) burada yer alıyor. Adana'nın yeni REŞATBEY mahallesi olmaya aday bir bölge. Apartmanlar peş peşe yükseliyor. Çok yakında Sarıçam'ın nüfusunun yarısını karşılayacak kapasiteye ulaşacak. Buraya kadar herşey çok güzel. İşin kötü yanı ise ALTYAPI.. (KANALİZASYON, ELEKTRİK, SU, DOĞALGAZ, ULAŞIM, YOL) bunların tamamına genel olarak ALTYAPI diyoruz. Tabi ki bunu ancak şehircilikten anlayanlar bilir. Bilmeyen zaten turşusunu kurar!
*

Şimdi soruyorum...
ALTYAPI olmadan buraya inşaat izni veren belediyelerimizi biraz eleştirmek en doğal hakkım olsa gerek. Çağdaş şehircilik anlayışına hakim, bu konuda eğitimli kişilerin başkanlık koltuklarında olmasını çok isterdim. Her insan alanında uzmanlaşmış mesleğini yapması gerektiğine inanıyorum. 
*
Konumuza dönecek olursak...
Sayın İlçe Başkanımıza katılmıyorum. Kendine göre hakı olabilir, Sarıçam Adana'nın parlayan yıldızı da olabilir. Sarıçam beton şehir de olabilir, tabi yetki de etki de belediyede... İşleri kolay değil. Kısıtlı bütçeyle ancak bu kadar...
*
Tüm bunları geçelim şimdi.
Çatalan Caddesinde iskanı alınmış, oturmaya müsait binalarda aileler birer birer taşınmaya başladı. Birkaç aileyle yüzyüze görüştüm, Müteahhitlerin jeneratörüyle idare ediyorlar. Elektrikler henüz bağlanmadığından dert yanıyorlar. Kullandıkları elektrikli ev eşyalarının sürekli bozulduğunu, binanın iskanı alınmasına rağmen TEDAŞ'ın elektrik sorununu gidermediğini dile getiriyorlar.

İşte size birkaç önemli sorun...
KANALİZASYON YOK !
(Foseptik çukurumuz var)

ELEKTRİK YOK !
(İskan izni alınan binalara henüz elektrik verilmedi)

ULAŞIM KISITLI !
(dolmuş ve otobüsler yetersiz)

YEŞİL ALAN YOK !
(devasa yeşil alanlar istiyoruz)

BULVAR ALTYAPISI YOK !
(yollar delik deşik, köstebek yuvası gibi)

DURUM VAHİM...
Sorun çok, ilgilenen yok...

İnşallah, Maşalllahla bu sorunlar aşılırmı bilmem ama
"Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm"
duasıyla inşallah aşılır...
*
Gönlünü ve kalbini kırdığım ya da bu yazdıklarım için bana kızanları da saygıyla karşılarım..
Ne demişler...
DOST ACI SÖYLER...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811