google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner610
banner805
'Geri dönüşümde skandal iddia' haberimizle ilgili flaş iddialarda bulunuldu.

Adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, Kadirli ve Yumurtalık belediyelerine hiç araç göndermeden hayali evrak imzalatıldığını, bu yolla hazinenin milyonlarca lira zarara uğratıldığnı iddia etti.

İşte o iddia:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi, Emine Erdoğan'ın başlattıgı sıfır atık projesi kapsamında ülkenın birçok yerinde çalışma yapılırken, dörtbuçuk aylık çalışmamız ve araştırmamıza göre firma konutlarda, sitelerde çalişma yapmamış, buralardan atık alımı yapılmamış, işyerlerine, evlere, okullara broşur dagıtılmamış bu yerlerden hiçbir şekilde atık alımı yapılmamıştır. Bunun haricinde hiçbir okulda atık egitimi verilmemektedir. Yönetim planında eğitim zorunlu iken hiçbir çalışma yapılmamıştır. Çevre bilincini oluşturmak ve ambalaj atıklarının çöpe atılmasını önlemek amacıyla hiçbir egitim düzenlenmemiştir. Birtane bile mahalleye broşür dagıtılıp çalışma yapılmamış bunlar olmadan hayali toplama yapılıp hayalı evrak düzenlenmiştir, bu uygulama halen devaml etmektedir.. Sadece marketlerden atık toplayarak verilen tonajların % 5 bile atık çıkamazken abartılı rakamlarla hayali işlemler yapılmaktadır..
Ceyhan belediyesinden aylık ortalama 35 ton çıkmakta ama 750 tonun üstüne imza atılmakta,
Kadirli belediyesinden aylık 12 ton civarında çıkmakta olup 400 ton üzerine imza atılmakta,
Karataş belediyesinden 7 ton açık çıkmakta olup 150 tonun üsüne imza atılmakta,
Toprakkale belediyesinden aylık ortalama 6 ton çıkmakta olup 150 tonun üstüne imza atılmakta,
Tüysüz belediyesinden aylık ortalama 6500 kilogram çıkmakta olup 150 tonun üstüne imza atılmakta,
Düziçi belediyesinden aylık 12 ton çıkmakta olup 400 tonun üstüne imza atılmakta,
Osmaniye belediyesinden aylık ortalama 25 ton çıkmakta olup 800 tona imza atılmakta,,
Yumurtalık belediyesinden aylık 6 ton çıkmakta ama firma 160 tonun üstüne imza atılmaktadır.
Kapsamlı bir araştırma yapıldığında gerçekler su yüzüne çıkacak, devletin kimler tarafından ve ne kadar dolandırıldığı ortaya çıkacaktır. Saygılarımla."

NOT: Son derece ciddi olan iddialar üzerine bazı belediyeleri arayıp bilgi almak istedik. Bir çoğu konuşmak istemezken, Yumurtalık Belediyesi Özel Kalem Müdürü Erol Erden'in 'bırakın adamlar ekmek yesin" sözü son derece anlamlı karşılandı. Şunu da belirtmemiz gerekiyor ki, biz kimseyi peşinen suçlu ve hükümlü ilan etmiyoruz. Buna yetkimiz de yok, hakkımız da.. Suçun ve suçlunun ortaya çıkması için Adana İl Çevre Müdürlüğü ile Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811