google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828
banner833

Gelecek Partisi hangi amaçla kuruldu?

Her siyasi hareketin hedefi iktidara odaklanmaktır öyle değil mi?

GP’sinin iktidara sırf çelme amacıyla kurulduğunu varsaymak tarihi bir hatadır. Bu ne Ahmet Davutoğlu’nun siyasi edebine ne de çalışma arkadaşlarının şahsiyetine yakışır.

Genel Başkan Davutoğlu'nun gösterdiği onurlu çizgi bu temanın tam açılımıdır.

Davutoğlu'nun genel başkanlığında, ülke gerçeklerine hitap edebilecek kapasiteye sahip, Selçuk Özdağ, Hasan Hüseyin Bozok, Feramuz Üstün, Nedim Yamalı, Selim Temurci, Ayhan Sefer Üstün, Feridun Bilgin, Doğan Demir, Neslihan Çevik, Ümit Yardım,  Abdullah Başçı ve diğer çalışma arkadaşlarının gayreti memleket yararına yapılacak hizmetlerin habercisi olarak cevap buluyor. Adana ve Mersin ölçeğinde ise, kurucular kurulu üyeleri Ebubekir Yıldırım ve Orhan Sucu'da pırıl pırıl akideli genç kuşak siyasetçiler olarak dikkat çekiyor.

Davutoğlu ve ekibi böylesi bir anlayışa sevdalı iken Adana’nın vizyonu ne durumda?

İl Başkanı Kenan Akkaya, iş dünyasının içinden gelen bir isim. Kamu müteahhitliği yapıyor. Politik deneyimi olmaması dezavantaj gibi görünse de, doğru bir yöntemle, ehil ellerin akılcı yönlendirmeleri sayesinde kendisini kabul ettirebilir.

İl Sekreteri Taliha Çetin, MHP Seyhan'da 'Yusuf Kanlı' döneminin kadın kollarında adından sıkça söz ettirdi.

Figen Küçükgöde, Adana'da isim sahibi geniş bir ailenin önemli bir ferdi.. Uzun yıllar sürdürdüğü belediyecilik hayatından sonra Adana Haber Net'de önemli görevler üstlendi. Sosyal yönü hayli kuvvetli. Eğitimde Kalite Derneği Başkanı. Belediyecilik konusunda tartışılmaz bir isim.

Talip Pektaş, Haydar Kış, Ayşe Akdeniz, ve diğer isimler de bu denklemin önemli bileşenlerinden.

* * *

Adana il teşkilatı eksikliklerini giderdiği andan itibaren başa güreşecek bir seviyeye erişebilir.. Bu hedefin gerçekleşmesi profesyonelce düşünmek ve ehil ellere başvuru yoluyla olur. Siyasette ne oldum delisi olmak hataların en büyüğüdür. Siyaset ticari mantıkla yürütülemez. Siyasette kalıcı olmak ekibin marka değeri ile ilintilidir.

Liderin başarısının tek yolu, ekipte yer alan akil ve uzman insanlarla mümkündür.

Gerisi laf ü güzaftır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner836

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0