banner610
banner805

Korona virüs korkusu yüzünden mahalleyi çamaşır sularıyla yıkadılar

ADANA’NIN KOZAN İLÇESİNDE YALNIZ YAŞAYAN EBUBEKİR TATAR’IN EVİNDE ÖLÜ BULUNDUKTAN SONRA KORONA VİRÜS ŞÜPHESİ NEDENİYLE VİNÇLE ÇIKARILARAK MEZARLIĞA DEFNEDİLMESİNİN ARDINDAN MAHALLE SAKİNLERİ COVİD-19 PANİĞİ YAŞADI. KORONA VİRÜS KORKUSU YAŞAYAN VATANDAŞLAR MAHALLEYİ ÇAMAŞIR SULARIYLA YIKADI.

01 Eylül 2020 Salı 19:07
Korona virüs korkusu yüzünden mahalleyi çamaşır sularıyla yıkadılar

Adana’nın Kozan ilçesinde yalnız yaşayan Ebubekir Tatar’ın evinde ölü bulunduktan sonra korona virüs şüphesi nedeniyle vinçle çıkarılarak mezarlığa defnedilmesinin ardından mahalle sakinleri Covid-19 paniği yaşadı. Korona virüs korkusu yaşayan vatandaşlar mahalleyi çamaşır sularıyla yıkadı.

Kozan’da yalnız yaşayan Ebubekir Tatar, dün evinde ölü bulundu. Durumundan şüphelenen yetkililer korona virüs tedbiri kapsamında Tatar’ı evinden vinçle çıkararak mezarlığa defnedilmesini sağladı. Üç gün önce öldüğü anlaşılan Tatar’ın ardından mahalle sakinlerini korona virüs paniği sardı. Mahallenin yetkililer tarafından dezenfekte edilmesine rağmen vatandaşların içi rahat etmedi. Mahalleli ölen şahsın korona virüs şüphesi taşıması ve çevrede oluşan dayanılmaz kokudan şikayetçi olunca, esnaf ve çevredeki ev sakinleri tarafından Arslanpaşa Mahallesi Muhtarı Aydın Çalışkan öncülüğünde toplanıp çamaşır suyu ve temizlik ürünleri alarak mahallelinin ve ASKİ ekiplerinin yardımı ile kaldırımları ve yolları temizledi.

Ebubekir Tartar’ı çok sevdiklerini ve vefatına üzüldüklerini kaydeden mahalle sakinleri cenazenin 3 gün evde kalması ile mahallede dayanılmaz bir koku olduğunu ifade ederek dün gelen ekiplerin korona virüs şüphesi olması üzerine cenazenin tedbirler kapsamında vinçle evden çıkarılarak defnedilmesinin mahallede büyük bir korku oluşturduğunu kaydetti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0