google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828

Pandemi bitti bitecek, aşı savaşları dinecek ve hooop dönyadaki insanlar eski düzene dönecek..

Kapitaist sistem çarkının aynı şekilde dönmesi hayatın normale döneceği düşüncesi ütopyadır artık. Bugün yaşadığımız eğitim boşluğu ile yapay zekanın gençlerimizin yerini alma olasılığını sizler de tahmin ediyorsunuzdur. Bu gerçekleri bilsek de ihtiyaç duydugumuz gezme yeni yerler görme ihtiyacını gidermek için yapacagımız geziler bilinçli ve ekonomik olmalıdır. Kendı ülkeni gezmek anlamak tarihini tanımakla dır entellektüellik .

Kendi ülkemizde daha İstanbul'u, Çanakkale'yi gezmeden önemini bilmeden Madrid, Paris gezmek yerine Homerus’un ilyada destanı ile tüm dünyaya anlattığı binlerce efsane, acılar, aşkların yaşandığı yer olan Troya (Alexsandrya Troya), Apollon Smintheion tapınağını bilmek.

Dünyalar güzeli Helen’in uğruna 10 yıl süren savaşların yapıldığı Troya'yı gezme bilincinde olmak gereklmektedir. Bu kültürel varlıklarımıza korumak hepimizin görevidir.

Bu değerleri bilen kurtuluş savaşımızın destanını yazan Atatürk'ün 'Büyük Taaruz' ile yazdığı destan yerdir Çanakkale.

Her yıl 18 Mart da onurla andığımız Çanakkale savaşımızın anlam ve önemini bilmek, kültür beşiği olan ülkemizin değerlerine sahip çıkmak, çirkin yapılaşmaların önüne geçmektir entelektüel olmak..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner830

banner776

banner829

banner816