google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner815
Cumhurbaşkanımız, "İslam'ın hükümlerinin güncellenmesi vardır. İslam'ı 14 asır 15 asır öncesi hükümleriyle… bugün uygulayamazsınız. Böyle bir şey yok… bugün İslam'ın uygulanması… her şeyiyle… değişiyor" dedi.

'Güncelleme' ile 'değiştirme' aynıdır. Kavramlarla oynamak algı yönetimi araçlarından birisidir. Burada 'değiştirme' yerine 'güncelleme' denilerek tepkiler yumuşatılmaya çalışılıyor.

İslam’ın temel kaynağı kitabımız Kuran-ı Kerim'dir. İslam'ı değiştirmek demek bu kaynağı değiştirmek demektir. Allah-u Teâlâ, "Hiç şüphe yok ki, Kur'an'ı biz indirdik ve muhakkak ki onu, tahrif ile tebdilden biz koruyacağız." (Hicr/9) buyuruyor. Allah-u Teâlâ'nın korumasında olan Kuran-ı Kerim'i değiştirmeye kimsenin gücü yetmez.   

İslam'a uymamız gerekirken İslam'ı kendimize mi uyduracağız? İslam beşeri bir olgu mudur ki güncellensin? İslam için yola çıktığını söyleyenler FETÖ'nün başaramadığı İslam'ı değiştirme işini kendileri mi başaracaklar? Tüm ehli küffarın İsrail, ABD, Avrupa vb. yapmak için can attıkları işi kendileri mi yapacaklar?

Allah'ın gazabından yine Rabbimize sığınıyor affını, mağfiretini ve hidayetini diliyoruz. Müslüman olma ile şuurlu Müslüman olma arasındaki farkı idrak edebildiğimiz ve buna göre hayatımızı şekillendirdiğimiz gün çok şey değişecektir.
İslam'ı değiştirmenin ilk adımları hep kadınlar üzerinden atılmıştır. Nefse ağır gelen bir kısım hükümler üzerinden kadınlar kışkırtılmaktadır. Ortadoğu'da, İran'da, Suudi Arabistan'da, Arap Baharı'nda… hep bu şekilde oldu. Akabinde diğer hükümler gelir ve sonunda inandığımız gibi yaşayacağımıza yaşadığımız gibi inanmaya başlarız. Zina serbest kalır, domuz kasaplık hayvan olur, faiz bir dünya gerçeğine dönüşür, tüyü bitmemiş yetimin hakkı demeden milletin bütün toprağı, mülkü, fabrikaları, kuruluşları… satılıp savılır. Daha nice 'güncellemeler' yapılır. Sonu Yahudilerin ve Hristiyanların tahrif edilmiş kitapları gibi protestan bir inanç olur!

Bu yaklaşım maalesef küffarı sevindirecek, en az FETÖ kadar tehlikeli olan sünnet düşmanı, reformist, modernist bozguncu güruhu da cesaretlendirecektir. Umarız FETÖ'de olduğu gibi yine yanlış yaptık, kandırıldık denilmez. FETÖ, 'A' planıysa sünnet düşmanı bozguncular da 'B' planıdır. 'B' planının uygulanması yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktır ve sonu 'İslam'ı Güncellemeye' çıkar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816