banner785
Adana'da  MHP'ye seçim kaybettiren Bay Sözlü'nün, organize işler adamı, ziraat mühendisi, ithal bürokrat ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Bay Yüksel Durna içeriği 'keşkeler'le dolu, veda mesajı niteliğinde, gayet bozuk bir Türkçe ile bir beyanname açıklama ihtiyacını hissetmiş! Kısaltarak ve düzelterek verelim, bakın neler diyor, hazret neler yapmış:

"1 Eylül 2014 tarihinde, bir caddesini dahi bilmediğim Adana'da geçen 43 ay. Eşimden ve varlığımın sebebi iki kızımdan ayrılırken, "söz 2 yıl sonra Ankara'ya geri döneceğim" dedim. MHP'nin ve 28 yıllık okul arkadaşım gönüldaşım Hüseyin Sözlü'nün başarısına katkı sağlamak için maalesef sözümde duramadım. Keşke işimi bu kadar sevmeseydim, keşke ASKİ’mizi kendi evlâdım olacak kadar sevmeseydim, keşke ben de 08-22 saatleri değil de 08-17 mesai yapsaydım, keşke altyapısı yeterli olmayan Adana'da 1500 km proje yapıp 800 km'sini toprağın altına gömmeseydik, keşke yiğit Adanalı'nın 218 köyüne ilk defa su götürmeseydim, keşke 5500 km içme suyu projesi yapıp bunun 3000 km'sini toprağın altına gömmeseydim, keşke 750 deponun onarımı ve 100'e yakın yeni su deposu yapmasaydık, keşke Türkiye'de bir ilk olan 'Mikrotünel' projesi ile Adana'nın gelecek 50 yılını sel baskınlarından kurtarmasaydım, keşke Adana'nın değil ülkemizin cari açığına tek başına yüzde 50 katkı sağlayacak Ceyhan Enerji Endüstri İhtisas Bölgesi'nin ve 1 milyon nüfusun su ihtiyacını karşılayacak Yedigöze projesinin temelini atmasaydım, keşke Adana'ya Ankara'dan hibeler ve faizsiz kredi getirmek için gittiğimde İlbank ve Kalkınma Bakanlığı'na değil de evime uğrasaydım, keşke ilk defa 10 ilçenin atıksu arıtma projelerini yapmasaydım, keşke araç kirası vermemek için faizsiz kredi ile dev kanal temizleme makinaları almasaydım, keşke 1 metre kanalizasyonu olmayan İmamoğlu'na 1 yılda 130 km kanalizasyon yapmasaydım, keşke bu projelere babalık değil de çocuklarıma ve eşime vakit ayırsaydım, keşke 3552 ASKİ çalışanı ağabeylerim, kardeşlerim, bacılarım, ablalarım, sevgili çalışanlarımıza bir abi-arkadaş gibi değil de kendimden nefret ettirseydim. Keşkeler çok ama yapacak bir şey de yok. Çok şükür ki, 1999-2003 tarihlerinde özel kalem müdürü ve danışmanı olarak görev yaptığım kıymetli hocam, abim efsane bakanım Hüsnü Yusuf Gökalp ile aynı gün ve dakikada bakanlığa girip 19 Kasım 2002 de beraber çıkan tek bürokrat olmasaydım. İşte Adana'da şerefimle 43 ay, Adanalı hemşehrilerime hizmet ettim ve Allah şahittir ki, kimseye art niyet beslemedim. Tek hedefim başarmaktı. Keşkeler çok.."

Okudunuz değil mi? Adama sormazlar mı, madem bu kadar başarılı işler yaptınız da neden partiye seçim kaybettirdiniz? Dikkatinizi çekerim; İmamoğlu ve Ceyhan Adana'nın kol ve bacakları gibidir. Bu ilçeler yıllarca MHP'li yöneticiler tarafından idare edilmişken neden bu seçimde CHP'li oldu? Üstelik Bay Sözlü üç dönem Ceyhan Belediye Başkanı idi de geçen dönem ülkücü kökenli biri AKP adına seçim aldı. İmamoğlu aynı zamanda Adana ülkücülüğünün mihver bölgesi olan Karaisalı-Aladağ-Kozan ve Kadirli'nin Adana'ya dönük yüzü ve ileri karakoludur! En başta Remzi Oğuz Arık buradan çıkmıştır? Hayatta CHP'ye oy vermeyen bu muhterem ve şuurlu ülkücüler neden kurtuluşu CHP'de buldu?

Bakınız bendeniz defteri kapattım, uygunsuzluklar için yargıyı bekliyorum ve şahsen de açılmış davâlarım var! Tek tüfek olarak üç yıl kalemimle mücadele ettim, hiçbir şahıs ve siyasi parti, yahut hiziple  işbirliği yapmadım! Halbûki 2015'den itibaren birçok fedakâr-hizmetkâr-kendini ispat etmiş- cezaevi çilesi çekmiş  ülkücü şahıs başta Çukurova ve Seyhan gibi CHP'nin elinde  bulunan belediyelere sığınmış, onların kadroları ile  işbirliğine girmiştir! Ciddi ciddi CHP'de siyaset yapanlar da olmuştur! Yani MHP'nin 2019'u kaybediş müsebbibi İyi Parti değil bizzat ülkücü şahısların çalışmalarıdır! Dünya kadar örnek verebiliriz!

Bay Yüksel Durna yalan söylüyor. Çünkü bu kadar hizmet edilmişse Adanalıllar nankör demektir! Kendileri bilmez Adana mertlik ve kadirbilirlikte dünyada ün yapmıştır, Adanalı'nın kıymet ve kadir bilirliği Türk kültürünün vazgeçilmez prensibi olmuştur! Mertlik âdeta Adanalılık ile özleşmiştir! Bu durum 1000 yıllık bir kültürdür, ki Çukurova’da yüzyıllar sürmüş Türk-Ermeni muhabbetini düşününüz! 

Efendim güya hizmeti altyapıya yapmışlar, yani görülmüyormuş! Doğru, buraların ihallerini doğunun batak ve faizci adamlarına kim peşkeş çekti? Adıyamanlı Boru Fabrikasının işi  içmesuyu müteahhitliği miydi de, Ceyhan'ın 22 milyon liralık İçmesuyu İsale Hattı İşi'ni rekabetsiz olarak onlara peşkeş çektin!

İlk günden itibaren yaptığın bütün işler şâibelidir! İdare Mahkemesi Hakimliğine 'doğululları' ihalelere sokmayacağını bizzat sen söylediğin halde kaç ülkücü yükleniciye iş verdin?

Bay Durna, iş vermeyi bırak da, Aytaç Durak devrinde  ASKİ'nin bütün müteahhitleri ülkücüydü, bunları kaçırıp da okul arkadaşının ana tarafından akrabası, en azından Dörtyol'lu hemşerisi, batık ve solcu bir zatı  nasıl 15-20 milyon borçtan kurtarıp da ASKİ'nin yegane müteahhidi yaptın? Genel Müdür Yardımcısı olarak hergün masana ilişik iki adam vardı, biri, 'Adıymanlı Borucu' diğeri de hayatında başarılı olamamış eski bir solcu!

MHP'ye böyle mi hizmet  ettiniz? O bataktan kurtarmayı vadettiğiniz adamdan neden 4500 TL. aldınız? Konu Devlet Bahçeli’ye kadar gitmedi mi? Alan belli diğer okul arkadaşın ve o zaman ki genel müdürün değil mi?

ASKİ'de bırakın ülkücü kıyımını, adam gibi bürokrat bırakmadınız, inşaat mühendisliği, en azından  yüksek öğrenim gerektiren daire başkanlarını gayet fütursuzca görevden alıp neden lise mezunlarını getirdiniz ve ülkücü diye de savundunuz! Halbuki görevden aldıklarınızı ASKİ’nin tapulu taşınmazlarını satma işine imza atmıyorlar diye cezalandırdığınızı herkes biliyor! Sahi o satışları yar ve yarenin dışında Ankara'da kimlere pazarladınız?

Vay Durna vay! Nasıl da su yüzüne çıkıyorsunuz! İşte bu dünyanın öbür tarafı da var! Ülkücülerin elleri yakanızda olacaktır!  MHP'ye seçim kaybettirmekle yetinmeyip, Adana'da kökünü kazıdınız ve AKP'ye de seçim kaybettirdiniz, Cumhur'u rezil ettiniz! Sağ seçmene CHP'den başka alternatif bırakmadınız da, şimdi de ülkücülere bühtan atıyor, nankörlükle suçluyor, 'Keşkenâme' yazıyorsunuz!  Ayuyuka çıkan pisliklerden ötürü okul arkadaşının Adana sokaklarına  çıkacak yüzü var mı? Birinden tükürük yemeden artık sen de git. Düzgün adam rollerine milletin karnı toktur! Adana tarihi sizleri bataklığın adamları diye  yazacaktır!

Adana’da ülkücüler kaybetmedi, aksine namuslarını temizlediler! Geleceğe tertemiz bir pencere açtılar! Yeter artık biraz temiz hava girsin! Sayın Devlet Bahçeli kaygılanmasın, tez toparlanılır, lâkin bir daha böyle hatâ yaparsa  işte Adana ve Mersin gibi mukadder sonuçlara  katlanmak zorundadır! Bizden bu kadar!

Muhabbetle.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner776

banner789

banner787

banner788

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google-site-verification: google335cdfb4e8f39a2b.html