banner610
banner805

Buket Hastürk Yazdı: Sevgili Günlüğüm

Yapraklar tek tek dökülecek bir gün ve bu hayat son bulacak.

12 Eylül 2017 Salı 13:16
Buket Hastürk Yazdı: Sevgili Günlüğüm
Yapraklar tek tek dökülecek bir gün ve bu hayat son bulacak. Dünya üzerinde adını son hatırlayan kişi de öldüğünde hiç doğmamış olacaksın. (Anonim)

İnsanın umudu yok olur mu bir anda. Yavaş yavaş hayatını zehirler mi umutsuzluk. İnsanın umudunu yıkar mı başka bir insan, hiç acımadan…

Karşılıklı umutlar yok oluyor da kendine acıyor musun, kalbin sıkışıyor ve vicdanın bir şeyler için huzur vermiyor mu bedenine? Sen son damlana kadar mücadele veriyorsun hayatında bir hayal kurmayı bile çok görüp unutturuyorlar mı sana. 

Hayal kurmayı bile unutup fani dünyanın koşuşturmasında dünyaya dalıp, dünyaya gelişini unutuyor musun. Seyre mi dalıyorsun, hem kendi hayatını hem de başkalarının hayatını ve elinden bir şey gelmeyerek avuçlarından akan giden zamanı mazide kalanlar ile kurgulayıp sıradanlaşıyor musun, her saniye de?

Geceleri ve gün içinde her boşluğunda kendine acıyıp geçen zamanın maddi kaygılarla dolu olduğunu görüp hüzünleniyor musun. Çocukluğunu ve başka zamanlarının özlemini mi çekiyorsun. Bir söz bulup anlatamıyorsun kendini anlatsan bile insanların boş gözlerinden faniliği hatırlayıp daha çok hüzünleniyor musun?

O zaman sen kocaman bir hiçliğe düşmüş ve kendini bile sevmiyorsun. Daha ne diyeyim! Böyle devam edersen hasta olup içine ata ata kanser olursun, Allah esirgesin. Yapma ya, yaş dediğin zaman dediğin göreceli, git sokakta hiç tanımadığına bir simit ısmarla gülümse, günaydın de iyi akşamlar de yada hiç bulamadın kolay gelsin, rızkın açık olsun de. Bu kadar karamsarlığa çökersin. 

Kendi yörenin keyif veren oyun havalarını aç. Ya da şu an ki ruh halin ne diyorsa onu, ama lütfen hareketli bir müzik aç, söz gelimi çifte telli aç oyna.

Böyle hayat geçmez bunları düşünerek geçmişte 'tüh bu zamanda gelen fırsatı güzellikleri nasıl görmediğime' deyip kafa yorar ve ömür süreni böyle idam eder, kendi dar ağacını kendin kurar, ipi de sen çekersin. Sonra da, 'bana siz ettiniz' dersin. Kusura da bakma insana anca kendi zarar verir. İnsanı anca kendi sever. Senin sevmediğin bir şeyi nasıl olur da başkasının sevmesini beklersin?

Dünyayı 'fedakarlıklar ve sevgi kurtaracak.' Hadi gülümse ve kendine inan. Eminim sen mükemmel bir insansın ve hala bunun farkında değilsin.
Ben seviyorum… Seni
Saygılarımla
Son Güncelleme: 20.09.2017 11:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0