banner815

CHP Adana'da tiyatro eğitimi verecek

CHP sosyal sorumluluk projesi olarak ücretsiz sanat kursları düzenleyecek.

21 Ağustos 2016 Pazar 12:13
CHP Adana'da tiyatro eğitimi verecek
banner812

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, teşkilat bünyesinde kurulan kültür komisyonunun sosyal sorumluluk projesi olarak ücretsiz sanat kursları düzenleyeceğini söyledi.
Açılacak kurslar hakkında bilgi veren Ayhan Barut, 12-16 yaş arasındaki çocuklara yönelik olarak haftada bir gün dört saat süreyle 'Yaratıcı drama' kursunun verileceğini belirtti.

Bu yaş aralığındaki çocukların hem kendilerini tanıma hem yaratıcılık hem de zihinsel ve fiziksel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçladıklarını kaydeden Barut, "Çocuklar ve gençler bizim geleceğimizdir. Onların sağlıklı gelişimi ülkemizin geleceği için çok önemli" dedi.

16-25 yaş arasındaki gençlere yönelik olarak da haftada iki gün dörder saat süreyle 'Tiyatro ve oyunculuk eğitimi' verileceğini ifade eden Barut, tiyatronun hem eğitici hem de yetiştirici yönleri olduğunu söyledi. Barut, "Tiyatro, bir gencin toplumsal yaşamdaki duruşunu belirlemede önemli bir role sahiptir" diye konuştu.

Konservatuar eğitimi almak isteyen 18 yaş üstündeki bireyler için de haftada iki gün dörder saat hazırlık kursu verileceğini belirten Ayhan Barut, devlet konservatuarlarına girmek isteyenlerin, yetenek sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamak istediklerini, ücretsiz kurslardan yararlanmak isteyenlerin 15 Eylül'e kadar CHP Adana İl Başkanlığı'na başvurarak kayıt yaptırmaları gerektiğini söyledi.
DHA

Son Güncelleme: 23.08.2016 02:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0