banner776

İranlı doktor dizilerin fenomen ismi oldu

Doktor Emir Nehzati, sinema ve TV yapımcılarının dikkatini çekti.

31 Temmuz 2018 Salı 13:46
İranlı doktor dizilerin fenomen ismi oldu
Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Fizik Tedavi Merkezi'nde ihtisasını yapan İranlı Doktor Emir Nehzati, sinema ve TV yapımcılarının dikkatini çekti.

Aldığı küçük rollerle izleyicilerin karşısına çıkan Doktor Emir, en büyük hayalinin komedi filmlerinde oynamak olduğunu söyledi.

Doktor bir ailenin oğlu olarak İranın Tebriz şehrinde dünyaya gelen Emir Nehzati, kendisi de doktorluk mesleğini seçti ve Samsun Ondokuz Mayıs Tıp Fakültesinde okumak için Türkiyeye geldi.

TV'den öğrendiği Türkçeyi çok akıcı konuşan, esprilerini çok beğendiği ve bütün filmlerini severek izlediği koyu bir Kemal Sunal aşığı olan Emir Nehzati, okulunu bitirdi ve ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde Fizik Tedavi Uzmanlığı ihtisasına başladı.

Görev yaptığı serviste hastalara şifa dağıtan, esprileri ile onlara moral veren Emir Nehzati, dizi yapımcılarının da dikkatini çekti. Ankara Yazı Veda Mektubu adlı sinema filminde küçük rollerle beyaz perdeye adımını atan Doktor Emir, TVde yayınlanan Karagül, Aşk ve Mavi dizilerinde aldığı rollerle kendini sevdirdi.

Türkçeyi çok akıcı konuşması ve Türk Sinemasını da yakından izleyen İranlı Doktor Emir Nehzati, sinema sanatçısı ve CHP eski Milletvekili Berhan Şimşek'e benzerliği ile dikkat çekiyor.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671