banner610
banner805

Seyhan tarihine sahip çıkıyor

Av. Turhan Arın sokakta başlatılan sokak yenileme projesinin ilk etabı tamamlandı.

21 Ekim 2017 Cumartesi 10:49
Seyhan tarihine sahip çıkıyor
Seyhan Belediyesi'nin tarihi Tepebağ Mahallesi'nde bulunan Av. Turhan Arın sokakta başlattığı sokak sağlıklaştırma ve yenile projesinin ilk etabı tamamlandı.

Turhan Arın Sokak Sağlıklaştırma Projesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından ödüle layık görüldü.  Koruma alanında bütüncül bir programı ve kapsamlı senaryoları uzun süre istikrarlı bir biçimde uygulamaya devam eden Seyhan Belediyesi Av. Turhan Arın Sokağı Sağlıklaştırma Projesi ve Nuri Has Pasajı Projesi ile süreklilik ödülü almaya hak kazandı.
Tarihi Kentler Birliği süreklilik ödülüne almaya hak kazanan projenin ödülü 16 Kasım'da Antalya'da düzenlenecek YAPEX Restorasyon Fuarı'nda Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a verilecek.

Bu kapsamda Seyhan Belediyesi meclis üyeleri yapılan çalışmalarla ilgili bilgi almak ve restorasyon sonrası sokağın durumunu görmek için alanda inceleme yaptı.
Meclis üyelerine KUDEB Sorumlusu Murat Ulaş ile birlikte KUDEB'te görevli mimarlar, arkeolog ve sanat tarihçileri tarafından bilgi verildi.

Adana'nın önemli bir tarihi olduğuna vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da tarihe sahip çıkmak adına yaptıkları hizmetlerin takdirle karşılandığını ve bunun kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Başkan Zeydan Karalar, "Bilinen 8 bin yıllık tarihi olan bir kentte yıllarca tarihimizi görmezden gelindi. Biz söz verdik tarihimize sahip çıkacağız. Tarihi Tepebağ Mahallesi'ndeki Av. Turhan Arın Sokak sağlıklaştırması çalışması sonrası Adana kimliğine kavuşuyor. Unutulmamalıdır ki; tarihine sahip çıkamayan geleceğine de sahip çıkamaz" diye konuştu.
Son Güncelleme: 05.11.2017 00:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0