banner610
banner805

Yaşar Kemal Sanat Günleri başladı

Seyhan Belediyesi ile Yaşar Kemal Vakfının birlikteliğinde..

08 Ekim 2017 Pazar 04:21
Yaşar Kemal Sanat Günleri başladı
Seyhan Belediyesi ile Yaşar Kemal Vakfı'nın birlikteliğinde gerçekleştirilen Yaşar Kemal Sanat Günleri başladı.

Sergisi, drama gösterisi, panel, film gösterimi konser ve söyleşi gibi etkinliklerin olacağı Yaşar Kemal Sanat Günleri 9 Kasım tarihine kadar sürecek.

Seyhan Belediyesi ve Yaşar Kemal Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen Yaşar Kemal Sanat Günleri için düzenlenen basın toplantısına katılan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, etkinlik ile ilgi bilgi verdi.

Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduklarını belirten Başkan Karalar, Yaşar Kemal gibi bir ismin Adanalı olmasından dolayı büyük onur duyduklarını söyledi. Başkan Karalar, "Günümüzde yok olmaya yüz tutmuş değerlerimizi, halk kültürünü, Anadolu insanının yaşamını derinden ve en güzel anlatan bir kalemdir Yaşar Kemal. Bereketli topraklarımızın bize armağanı, sarı sıcak Çukurova'yı dünyaya açan o güzel hikayelerin yaklaşık kırk ayrı dilde okunmasını sağlayan bir kalemdir. Bugün Yaşar Kemal'e dair ne yapsak, ne söylesek eksik kalacak biliyoruz. Ancak onun adına yakışan tüm çalışmaları gönlümüzce ve elimizden geldiğince destekliyoruz. Yaşar Kemal Vakfı ile birlikte yaptığımız bu çalışma da bu bakış açısının bir ürünüdür. Yaşar Kemal'i yeni kuşaklara tanıtmak, gerçek değerini doğaya ve insana olan sevgisini, özgür düşünceye verdiği önemi, çok kültürlülüğünün zenginliğine olan inancını, barışa olan tutkusunu bir kez daha dile getirmek için buradayız. Sanat bir toplumun temel ihtiyacadır. Ve bu konuda Seyhan Belediyesi olarak elimizden geleni fazlasıyla yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz" dedi.

ETKİNLİKLER
Yaşar Kemal Sanat Günleri çerçevesinde 'Yaşar Kemal'in Doğası' temalı bir resim sergisi düzenliyor. Sergi Adana'nın tüm ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin katılımına açık olacak. Bu kapsamda okullara resim sergisine katılımla ilgili doğrudan bilgilendirme de yapılacak. Öğrenciler resimlerini 24 Ekim'de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal'in Doğası Resim Sergisi Düzenleme Kurulu'na teslim edecekler. Kurula iletilen resimlerden oluşturulacak bir seçki 8 Kasım'dan itibaren Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde sergilenecek.
Son Güncelleme: 20.10.2017 18:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0