google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828
banner833

Güzel fotomodel memleketine geliyor.

20 Eylül 2020 Pazar 22:10
Güzel fotomodel memleketine geliyor.

Adana/Kadirli doğumlu fotomodel Berrin Direk ünlü bir firmanın katalog çekimleri için Adana'ya geliyor. 

Son kez 5 yıl önce Adana'ya gelen güzel fotomodel, Adananın her şeyini, hatta sarı sıcaklarını bile özlediğini söylüyor. 

Fotoğraf çekimleri için Çukurova'nın az bilinen ortamlarını tercih edeceğini ifade eden Berrin Direk, sorularımızı içtenlikle cevapladı.

- Son gelişinin üzerinden bunca zaman geçti. Neler hissediyorsun.,
"Her gelişimde buranın sıcağına nasıl dayanmışım diyorum. Acılı yemekler de bir tür damak zevki. Adana'nın yemek kültürü gerçekten çok güzel."

- Adana'nın hangi yiyeceklerini seviyorsun?
"Adanalılar yemek kültürünü iyi biliyor. Kadirli'de olduğum zamanlar ailem salça, nar ekşisi, bulgur, şalgam, turşusuna, tarhanasına kadar kendi elleriyle doğal hazırlardı. Şimdi İstanbul'da herşey hazır. Adana'nın salçası ,kebabı, döneri gibi yok. Adana'nın yemek lezzeti gerçekten çok başka. Halk damak tadını çok iyi biliyor. Bol baharatlı, lezzetli.. Herşeyi ile doğal. Bizde imkanlarımız dahilinde Adana'dan getirtiyoruz. Oranın lezzeti çok başka anlatılmaz yaşanır."

- En çok neleri özledin?
"Tarla hayatını. Bende bir çiftçi ailesine mensubum. O sıcaklarda tarlaya giriyorlar. Şimdilerde pek kazanç kalmadı ama, her türlü takdire değiyor. Fotoğraf çekimlerinde mutlaka tarlalık alan düşünüyorum. Hayranlarım çok seviyor arazi fotoğraflarımı. "

-Adana ile İstanbul arasında ne gibi farklılıklar gördün?

"Çok farklılıklar var. Adana'nın sakin bir yaşam düzeni var. İnsanlar genelde çalışkan. Arazi,bağ bahçe işleri fazla oluyor. İstanbul'da eğlence, sanat yönü iş dünyası çok geniş. Doğal yaşamak gibi şansın fazla olmuyor. Büyükşehir olduğu için bir semti Adana Kadirli arası gibi. Adana'da gezeceğin belli başlı yerler varsa bile, İstanbul'u gezmekle bitiremiyorsun günlerini alıyor. İstanbul medeniyetler şehri megaşehir. Dünya'nın kalbi burada.Tabi Adana halkını hiç bir yerle kıyaslamayamazsınız. İnsanlar burada sıcakkanlı, misafirper. İstanbul'da kimse kimseye kapısını açmazken Adana'da birinin evine gidip kahve içebilirsiniz. Misafirperver. Burada aynı binada yıllarca kalan insanlar birbirini tanımayabiliyor."Konuşma kültürleri çok başka. İlk İstanbul'a geldiğimde diksiyon eğitimi aldığımda şive çalışması yapmıştık. Adana şivesi biraz kaba buraya göre. Giderik, yaparık vs. konuşurlar İstanbul'da yapıcam gidicem gibi. Konuşmaları çok farklı."

-Ne zaman misafir ediyoruz seni, çekimler ne zaman?
"Pandemi sürecine de bağlıyız. Geldiğimde hem katalog çekimlerimizi tamamlayıp hem de o meşhur güzel yemeklerinizden yiyeceğim. Bu aylarda gelsem şu anki beyaz tenimden eser kalmaz biliyorum. Doğası güzel olan yerlerinde güzel çekimler düşünüyoruz. Yönetmen, senarist arkadaşlarım da davet ediyor.Yapımcı Adanalı olduğu için Adana Altın Koza Film Festivaline de davet etmişti. Film çekimleri içinde mekan bakıyor. Geldiğimde hem film setinde vakit geçirip hem de katalog çekimlerimi gerçekleştirmiş olurum."

Son Güncelleme: 20.09.2020 22:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0