tarım
siser-sağ
Adana
DOLAR18.584
EURO18.4907
ALTIN1020.4
Nalan HATİPOĞLU

Nalan HATİPOĞLU

Mail: [email protected]

Faydalı Bilgiler

Ayak Şişmesi
Eğer ayaklarınız çok işini şişiyorsa onları saatlerce sıcak suda bekletmeyin, aksine kolonya ile ovalayın. Bilekleriniz ve ayaklarınız şişmeyecektir.

Bilgisayar Temizliği
Cam temizleyiciniz bitmişse, alkol bazlı, güçlü bir ağız gargarası bilgisayar monitörü veya televizyon ekranını en az bir cam temizleyici kadar; hatta ondan daha iyi temizler. Ekranı nemli ve yumuşak bir bezle silin ve güderiyle kurutun.

Sivri Sinek Sokması
Kesme şekeri hafif ıslatın, sokulan kısmın üzerine hafifçe bastırın zehiri alır ve kaşınmayı şişmeyi önler.

Sütün Taşması
Sütü kaynatacağınız tencerenin ağız kısmına sıvı yağ sürerseniz sütün taşmasını önlemiş olursunuz.

Kirli Eller
Eliniz katran gibi yapışkan bi madde ile kirlenmiş olabilir. Önce vazelinle güzelce silin. Ardında da sabunla yıkayın. Katrandan iz kalmaz.

Balık Kokusuna Çözüm
Balığı yemeye başlamadan önce elinizi limonla silerseniz. elinize balık kokusu sinmez. Yıkayınca balık kokusunun elinizde olmadığını göreceksiniz. Aslında bıçağınıza da bu yöntemi tatbik edebilirsiniz.

Tuzlu Yemeğe Çözüm
Yemeğin tuzunu fazla kaçırdıysanız, tencerenin dibine birkaç dilim çiğ patates koyup pişirin. Yemeğin tuzu çekilecektir.

Cam Kırıklarına Dikkat
Herhangi bir cam eşyamız kırıldığı zaman kırılan eşyadan çok yere saçılan cam parçalarını nasıl toplayacağımızı düşünürüz. Böyle bir durumda bir parça ıslak pamuğu yerde gezdirirseniz cam kırıklarının pamuğa takıldığını ve camların kolaylıkla temizlendiğini göreceksiniz

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar