google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner610
banner805
Bu kelimeyi en fazla kim kullanır?
Kuaförlere giden bayanlar-beyler mi?

Belediyelerin göstermelik hizmetlerine yapılan yorumlar mı?
Ya da, ülkeleri yöneten siyasetçilere muhalefet eden vatandaşlar mı?

MAKYAJ kelimesi her ortamda her meslekte kullanılır. Bizi ilgilendiren durum EKONOMİ alanında, yani bu kelimeyi şimdi ben kullanacağım.
*

Cumhuriyet tarihimiz boyunca ortalama büyüme hızımız %5,1. Son 10 yıldaki büyüme hızımız ise %3,5… Siyasilerin söylemlerine göre 'BÜYÜDÜK, COŞTUK, EKONOMİ ŞAHA KALKTI, KRİZ VIZ GELİR, TIRS GİDER' söylemlerine artık kulakları tıkama zamanımız geldi. 

Ülkeleri ekonomik anlamda yöneten tek bakan olur: 'Ekonomiden Sorumlu Bakan.' Bizde durum böyle mi en az 4 ekonomi bakanı, yetmedi, başbakan, cumhurbaşkanı, hatta milletvekillerimiz dahi ekonomist kesildiler. Her kafadan bir ses çıkarsa ülkeye yatırım yapmak isteyen dünya şirketlerine güven veremeyiz. Veremediğimiz için de döviz kurları alır başını gider. 

Ekonomi Bakanımız Mehmet Şimşek, 3 ay önce uyarılarda bulunmuştu: 'DAMINIZI ONARIN YAĞIŞ GELECEK' demişti. Haklı da çıktı. 2001'deki ekonomik krizi yaşıyoruz, kimse kimseyi kandırmasın. Eğer damınızdaki olukların ağzını açmazsanız evinizin içine su akmaya başlar ve ıslanırsınız. 
*

İlhan Kesici…
Ekonomist ve eski bakanlardan. Seversiniz sevmezsiniz bu size bağlı, ama uyarılarını dikkate almanızı tavsiye ederim. Bakınız ne diyor; "2002'deki dış borcumuz 130 milyar dolardan, 453 milyar dolara çıktı. Sadece bu yıl 2018'de ödeyeceğimiz dış borç 220 milyar dolar."

Ekonomi tıkanınca da dış kaynaklı şirketlerden kredi istemek için İngiltere'ye giden cumhurbaşkanı, ekonomi bakanı ve merkez bankası başkanı ülkeye döviz girdisi sağlamak için yatırımcıları Türkiye'ye davet ettiler. Sonuç: Belirsiz!

Ekonomisi en bozuk ülke Venezüela’nın ardından Türkiye geliyor. Cari açık, dış borç yükü ve ekonomideki çok başlılık durumu buraya kadar getirdi. ABD'nin dünya ülkelerine verdiği 2 trilyon dolar ve faizlerini toplaması da bunun göstergesidir. Yani fakir ülkeleri zor bir dönem bekliyor. Bunlardan biri de Türkiye'dir.

Mehmet Şimşek'in, İngiltere ziyaretinden sonra "DÖVİZİ KONTROL ALTINA ALDIK, NE İNER NE DE AŞIRI YÜKSELİR. DEVLETİN BORÇLU OLDUĞUNU İNKAR EDEMEYİZ" demesi bile korkutucu. Yeni bir uyarı gibi algıladım bu sözleri.

3 ay önce 265 TL'ye aldığım çeyrek altın bugün 300 TL'nin üzerinde. Seviyorum bu Mehmet Şimşek'i bana yol gösteriyor. İyi ki yüklü miktarda çeyrek altın almışım.
*

MAKYAJ…
Konumuz buydu değil mi?
Şimdi sıkı durun!

Yunanistan yıllardır damını onarmadı, damdaki olukların ağzını temizlemedi ve yağmur yağınca da ıslanmaya başladılar. Keşke yağmurdan önce MAKYAJ yapmasalardı. Yapılan makyaj suyla beraber akınca ÇAMURLAŞTI. 
Ülkemin de ÇAMURLAŞMASINI İSTEMİYORUM.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811