google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner610
banner805
Adı bizde saklı olan okurumuzun şikayet kaydını aynen yayınlıyoruz:

"26 Eylül 2016 tarihinde, Çukurova Oto Elektrik işletmesi sahibi Bilal Sarı'dan, bir yakınıma hediye etmek üzere, İAS marka bir oto aküsü aldım. Bedelini de 250 TL. olarak nakit ödedim. Karşılığında kendisi tarafından imzalı ve kaşeli garanti belgesi düzenlenerek şahsıma verildi. Fiş ya da fatura isteğinde bulundum. Önce, "garanti belgesi verdim, ben buradayım" dedi. Üsteleyince, "bir ara uğra veririm" dedi. Defalarca uğradım, her seferinde, "yoğunluk var, evraklar muhasebede" tarzında bahanelerle oyaladı. En son akünün ard arda iki kez bozulduğunu öğrendiğimde, değiştirilmesi talebinde bulundum. Bir esnafa yakışmayacak agresif bir tavır içinde karşılık verince, "tüketici hakem heyetine başvuracağım, bunun için fiş ya da fatura vermen lazım" deyince, "git istediğin yere şikayet et, değiştirmiyorum, parasını iade etmiyorum, evrak da vermiyorum" şeklinde cevap verdi.
Tarafıma belge vermeyen ve bu nedenle vergi hırsızlığı yapan Bilal Sarı'dan şikayetçiyim, Maliye yetkilileri ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü nezdinde gereğinin yapılmasını arz ve istida ederim."
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Şehmus ekici 2018-03-02 18:40:13

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. bu aküyü satın almakla hatayı en başta yapmışsın zaten. bu akünün kalitesini aldıktan sonra anlıyor insan. aküyü petlas ikinci hatta üçüncü kalite olarak, i̇skenderun akü sanayi (ias) etiketi ile piyasaya sürüyorlar. satış sonrası arkasında da durmuyorlar. firma i̇skenderun sanayi sitesinde küçük bir atelye. sahibi gökhan alkandağı isimli biri. ulaştıysanız eminim, patron yok, telefon numaranızı bırakın biz size döneriz diyeceklerdir.aynı şey bana yapıldığı için biliyorum. elinizde garanti belgesi varsa resmi kurumlar nezdinde gerekeni yaparsınız, yoksa dandik marka bir akünüz var demektir. burada tek suçlu varsa piyasayı sorumzuzluk örneği vererek doldurdukları için petlas firmasıdır. Sizin yerinizde olsam bu adam her kimse ceza alması için ne gerekiyorsa yaparım, bu işin peşini bırakmayın derim.

banner782

banner811