banner815

Adana'da 270 kişi elektronik kelepçe ile izleniyor

ADANA Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, ilde 270 kişinin elektronik kelepçe ile izlendiğini, 30 kişinin de GPS aracılığıyla mağdura yaklaşmama yönünde takip edildiğini söyledi.

20 Mayıs 2016 Cuma 07:44
Adana'da 270 kişi elektronik kelepçe ile izleniyor
banner812

ADANA Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, ilde 270 kişinin elektronik kelepçe ile izlendiğini, 30 kişinin de GPS aracılığıyla mağdura yaklaşmama yönünde takip edildiğini söyledi. 'Elektronik İzleme Sistemine Geçişte Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Avrupa Birliği Eşleştirme Projesi' kapsamında, Proje Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Jos Ter Voert, Londra Denetimli Serbestlik Bölge Müdürü Robert Clarke, Hollanda 2'inci Proje Lideri Michiel Van der Veen, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Uzmanı Suat Kılıç Adana'ya geldi.

Avrupa'da oldukça yaygın olan elektronik izlemenin Türkiye'deki uygulamasının arttırılması amacıyla Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nde çalışanlarla bir araya gelen yabancı uzmanlar 2 gün boyunca bu konuda sunum yaptı. Adana Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Ahmet Tangör de, Adana'daki çalışmalarla ilgili uzmanlara bilgi verdi.

'ELEKTRONİK İZLEMEDE ADANA İKİNCİ SIRADA'
Heyet, çalışmaların ardından Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başsavcı Ali Yeldan, elektronik izleme sistemini çok önemsediklerini belirterek şöyle dedi:
"Göreve başladığımdan bu yana Adana'da elektronik izleme ve GPS aracılığı ile takip edilen şüpheli, sanık ve hükümlülerin sayısında artış yaşandı. Adana'da bugün itibariyle 270 kişi elektronik kelepçe ile izlenirken, 30 kişinin de GPS aracılığı ile mağdura yaklaşmama yönünde verilen yükümlülükleri takip ediliyor. Bu sayılar müdürlük bakımından Türkiye'de en yoğun ikinci müdürlüğün Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olduğunu ortaya koymaktadır."


Jos Ter Voert de, Başsavcı Ali Yeldan'a elektronik izleme sistemine ve projeye olan katkıları nedeniyle teşekkür ederek, Adana'da yapılan çalışmaları memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Ziyaretin sonunda Başsavcı Yeldan yabancı konuklara Adana Adliyesi'nin fotoğrafının bulunduğu duvar saati hediye etti.
DHA

Son Güncelleme: 31.05.2016 15:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0