banner815
Flaş Haber
Kapat

Cumhuriyet Savcıları neredesiniz?

Yargılayacaksanız yargılayın, aklayacaksanız aklayın.

09 Ağustos 2018 Perşembe 10:28
Cumhuriyet Savcıları neredesiniz?
banner812
Hüseyin Sözlü üç dönem Ceyhan Belediye Başkanlığı yaptı. Sonrasında Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi. 2019 seçimlerinde de yeniden aday olacağını deklare etti. 

Adana'da birlikte çalışacağı ekibini Ceyhan'dan getirmesi başlangıçta büyük hatalar zincirine neden oldu.

2014 Mart ayından 6 ay öncesine kadar ortada elle tutulur bir kıpırdanma görülmedi. Belediye hizmetleri sıfır noktasındayken, Adnan Menderes Bulvarı düzenlemesi imdada yetişti. Ardından tantanalı bir şekilde Devlet Bahçeli Köprüsü adı ortaya atıldı. 

Hüseyin Oprukçu - Yüksel Durna imparatorluğu
Sözlü, Büyükşehir organizasyonunu yaparken Ankara'dan kendisine iki isim empoze edildi. Bizzat Devlet Bahçeli'nin talimatı ile, Etibank eski müfettişlerinden, 2014 seçimini kaybettikten sonra boşa düşen Konya Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ile eski bakan Hüsnü Yusuf Gökalp'in da isteği üzerine Sivaslı hemşerisi Yüksel Durna Adana'ya gönderildi.

Hüseyin Oprukçu Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olduktan sonra, Aski Genel Müdür Yardımcılığına geçiş yaptı. 2017 yılında da aynı kuruma genel müdür oldu.
Hüsnü Yusuf Gökalp'in özel kalem müdürü Yüksel Durna'da Hüseyin Sözlü'nün ekibi ile birlikte yatırımlardan sorumlu Aski Genel Müdür Yardımcısı olarak başladığı görevini sürdürüyor.

PARASI ÖDENEN İŞLER GERÇEK Mİ?
Aytaç Durak ve Zihni Aldırmaz döneminde darphane gibi çalışan, başta Büyükşehir olmak üzere belediyenin tüm kuruluşlarını besleyen Aski, kötü yönetim yüzünden, bu dönemde ekmeğe dilenir hale geldi. Doğrudan davetlerde Adanalı müteahhitler dışlandığı, Ereğli'li müteahhitlere ise hak edişlerinin trink ödendiği, 7 trilyonluk bütçenin adeta buharlaştırıldığı öne sürüldü. 7 triyonluk inanılmaz bütçenin 5 ay gibi kısa zamanda tükenmiş olması 'bu kadarına da pes artık' dedirtti. Üstüne üstlük, hak edişleri yapılan, paraları da son kuruluşuna kadar ödenen işlerin 'gerçek' olup olmadığı, gerçekten yapılıp yapılmadığı, kağıt üstünde sahte evraklarla, naylon faturalarla şişirilip şişirilmediği kamuoyunda cevap bekleyen sorulardan..

AYDIN ÖZEL KİMDİR?
Aski başta olmak üzere, belediyenin tüm kuruluşlarında aylardır maaş verilmiyor. Çalışanlar perişan. Evlerine ekmek götüremeyen, icra dosyaları ile cebelleşen, eşlerinin ve çocuklarının yüzüne bakamaz hale getirilen personele nazire yapılırcasına parayla oynayan müteahhitler, araç kiralaması gibi hizmet alımı yapılan 'iş bitirci' iş adamlarının bir eli yağda bir eli balda.

Örnek mi istiyorsunuz: Aydın Özel!.. 

Aydın Özel, Aski ve Adana Büyükşehir Belediyesine kiralık araba veriyor mu? Veriyorsa araba sayısı kaç? Ne kadar fatura kesiyor? Kiralık arabalara ödenen ücret piyasa fiyatlarına göre uygun mu, katmerli mi? 
Niğde Ulukışla, Kılan'lı Aydın Özel ile Aski Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu arasındaki hukuk hangi düzeyde?
Ben bunların gerçeklik payını ibretle takip ediyorum. 

SAVCILAR GÖRMÜYOR MU?
Bize gelen bilgilerin daha da fazlasının adli makamlara intikal etmiş olabileceğini düşünerek, Adana Cumhuriyet savcılarına çağrıda bulunuyorum. Aylarca maaş alamayan personele nazire yaparcasına, 7 trilyonluk bütçeyi 5 ayda eriten bir yönetim sizce kamu kaynaklarını eritme konusunda başarılı mıdır?

Sizde kamuoyunun yüksek sesle dillendirdiği gibi; "El vicdan!" diyorsanız..
Yargılayacaksanız yargılayın, aklayacaksanız aklayın. (ae)
Son Güncelleme: 09.08.2018 11:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0