banner815

'Niğde çetesi' dehşet saçıyor!

Olay büyük: 'Niğde çetesi' dehşet saçıyor!

14 Aralık 2018 Cuma 02:30
'Niğde çetesi' dehşet saçıyor!
banner812
Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Oğuzhan Dönmez, Niğde Emniyet Müdürü Sayın Salim Cebeloğlu, Niğde Belediye Başkanı Sayın Rıfat Özkan'a duyuru!

Olay büyük: 'Niğde çetesi' dehşet saçıyor!

İddia şöyle başlıyor: Niğde'de dayı ve yeğenden oluşan iki kişilik çete, ülkenin değişik kesimlerinden bir çok esnafı sistematik şekilde dolandırıyor.' Üreticiler çaresiz, üreticiler perişan!

Dolandırıcıların merkez üssü Niğde. Etiket olsun diye peyzaj işi yaptıklarına dair bilgi var. Muhataplarının genellikle belediyeler olduğu ifade ediliyor.
İddiaya göre, üreticilerden çarptıklarını ağırlıklı olarak belediyelere pazarlıyorlar.


Bildik yöntemleri var. İlk talebin parasını ödeyip karşı tarafın güvenini sağladıktan sonra, siparişi büyütüp sırra kadem basıyorlar.

Dayı sabıkalı, denetimli serbestlikten yararlanarak dışarı çıkmış. Görevi, canı yanan mağdurların öfkesine karşı 'diş gösterip 
püskürtmek!'

Yeğen çetenin beyni. Niğde başta olmak üzere bazı ilçe belediyelerine sözüm ona iş yaptıkları iddia ediliyor. Resmi kurumlar bunların 'gündüz insan gece kurt' olduğunu biliyor ya, kafalarını kumda tutmaya da devam ediyorlar.

Mağdurlardan bir çoğunun elinde tuttuğu senetler hantal hukuk sisteminde işe yaramıyor. Niğde'yi su yolu yapıyorlar, nafile! Her defasında 'püskürtülerek' geri gönderiliyorlar. Kiminin de elinde ürün teslimine ait görüntüler mevcut.

Yek ekmeğe muhtaç hale gelen bir grup mağdur, geçtiğimiz günlerde 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması ile, bulundukları illerin adliyeleri aracılığı ile Niğde Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bundan sonra ne olacak diyorsanız, hemen cevap vereyim;
Savcılık muhtemelen tokatçı taifesini çağırıp 'bu iddialara ne diyeceksiniz bakayım' diyecek. Tokatçılar da 'borcumuz borç, Allah bize biz onlara' deyip, girdikleri kapıdan sırıtarak gidecekler. Yeni kurbanlar arayıp yeni canlar yakmaya devam edecekler.

Mürekkep yalamışlığımız var şükür. Mevcut eğitime ilaveten, az buçuk hukuk tahsili de aldık. 
Adli bilirkişi olarak uzun zaman hizmet verdik. 'Özgür basın' garabetinden hareketle hukuk skandallarından da nasibimizi aldığımızdan 'kelli', 'Hamdık, piştik, olduk' diyebileceğimiz bir noktaya doğru koşar adım yürümekteyiz, evvelallah!

Ne diyorduk?
Dolandırıcılığı meslek haline getirenlerin TCK'daki suç tanımı: ''Nitelikli Dolandırıcılık' kapsamındadır, cezası da 6 yıldan 20 yıla kadar hapistir.

Buradan, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu'na sesleniyorum; 
"Böylesi suça karışmış, ocak yıkan, namuslu insanların alın terini gasp ederek felakete sürükleyen dolandırıcılara, hukukun keskin kılıcını indirmekte tereddüt göstermeyiniz ki, yeni icraatlara referans teşkil etmesin. Sizlerin şahsında Türk Adaletine güveniyoruz."

Bir sözüm de Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan ile dolandırıcıların ilgi odağı Niğde, Adana ve diğer il ve ilçe belediye başkanlarına; 
Böylesi insanlara prim vermekten kaçınınız. Bunlara tanıdığınız her imkan cesaret hapı gibidir. Gözü dönmüşlüklerini kamçılar. Sizler, şerefli makamlardaki 'Şehr-ül Emin'ler; böylesi vicdansızlara asla alet olmayınız. Biliniz ki, ahirette hesaplaşmak da var.. Tanrı kötülerin şerrinden emin eylesin!
Son Güncelleme: 19.12.2018 10:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0