banner815

'Tokatçılık' iddiasına adliye yolu

'Tokatçı' Filmi Niğde'de gerçek oldu' haberinin ardından mağdurlar haklarını aramaya başladı.

03 Aralık 2018 Pazartesi 03:40
'Tokatçılık' iddiasına adliye yolu
banner812
İddiaya göre, Niğde'de yeğeni Devran İ. ile birlikte bitki peyzaj işi yapan Kazım T. bir süre güven ortamını tesis ettikten sonra, çeşitli illerde bulunan üreticilerden yüksek meblağlarda mal alıp parasını ödemedi.

Bitki üreticiliği yaparak geçimini sağlayan Erol Kulaç, Vahit Zeyrul ve  Ali Evren Taş isimli üreticileri bilinçli şekilde dolandırdığı öne sürülen Kazım T.nin tuzağa düşürdüğü iddia edilen kişileri genellikle letgo'dan  bulduğu, ilk alımlarda ücretini aksatmadan ödediği, yüklü miktarda ürün çektikten sonra ödeme yapmaktan kaçındığı iddia edildi.
T.nin, Niğde'deki işyerine giden alacaklıların oyalandığı ya da korkutularak geri döndürüldüğünü kaydeden Adana'dan Ali Evren Taş ve Bursa'dan Vahit Zeyrul bulundukları illerdeki cumhuriyet savcılıklarına başvurarak isnatta bulundukları kişiler hakkında  suç duyurusunda bulundular. 

Mağdurlardan Erol Kulaç ise Ordu Barosu avukatlarından Selahattin Zorlu aracılığı ile gönderdiği ihtarnamede söz konusu borcun yasal faizleri ile birlikte ödenmesini istedi.


ÖNCEKİ HABER

Son Güncelleme: 11.12.2018 18:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0