banner815

'TÜRK YARGISI ülkemizi kurtaracaktır'

ADANA Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, adli yılın başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

02 Eylül 2016 Cuma 03:12
'TÜRK YARGISI ülkemizi kurtaracaktır'
banner812

ADANA Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, adli yılın başlaması nedeniyle yayınladığı mesajda "Türk yargısının FETÖ/PDY terör örgütü üyelerinden ülkemizi kurtaracağını' söyledi.

2016-2017 Adli Yılı'nın açılışı nedeniyle Atatürk Parkı'nda tören düzenlendi. Törene Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, başsavcı vekilleri, hakim ve Cumhuriyet savcıları ile adliyede görev yapan yargı çalışanları katıldı.

Başsavcı Ali Yeldan ile Komisyon Başkanı Ramazan Yılmaz'ın, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başlayan tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile sona erdi. Daha sonra Adliye Ön Büro ve Danışma Masası'nda, yeni adli yılın başlaması nedeniyle buluşma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile adliye çalışanları katıldı.

'HALKIN HAK VE HUKUKUNU KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ'
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan yayınladığı mesajda, 2016-2017 adli yılının 'barış içinde hukukun vuku bulduğu' bir yıl olmasını dileyerek, şunları kaydetti: "Bağımsız ve tarafsız Türk yargısı 15 Temmuz kalkışması ve sonrasında, Türkiye Cumhuriyet Anayasası ve demokratik kurumları ile vatandaşların hak ve özgürlüklerini koruma noktasında tereddüt geçirmeden gerekli iradeyi ortaya koymuş, darbe teşebbüsünde bulunan FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeleri ve destekçileri hakkında gerekli yasal işlemleri seri şekilde başlatmıştır. Türk yargısı, her noktada ele geçirdikleri gücü ve yetkiyi kendi örgütleri lehine ve Türk milleti aleyhine kullanan bu örgüt üyelerinden ülkemizi kurtaracak ve demokratik Cumhuriyetimizi ve halkımızın hak ve hukukunu korumaya devam edecektir.
Son günlerde artan terör saldırıları ülkemizin milli birlik ve beraberliğini bozamayacaktır."

Son Güncelleme: 18.09.2016 22:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0