banner776

'Usulsüz Nakliye mi, Hırsızlık mı'

Olay geçtiğimiz günlerde TCDD Taşımacılık A.Ş. Adana Bölge Müdürlüğü'nde yaşandı.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 00:14
'Usulsüz Nakliye mi, Hırsızlık mı'
Olay geçtiğimiz günlerde yaşandı.

İddiaya göre, TCDD Taşımacılık A.Ş. Bölge Müdür yardımcısı Taner  Gökyüz, kurum deposuna giderek, resmi arazi aracına sözlü talimatla malzeme yükletti.

Araç yola çıktıktan kısa süre sonra Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Mersin Yolu üzerinde durduruldu. Araç içindeki malzemelerin ünlü iş adamı S.M.'nin fabrikasına götürüleceği öne sürüldü.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Bölge Müdür yardımcısı Taner  Gökyüz hakkında adli ve idari tahkikat başlatılırken, ortaya atılan 'kumpas' iddialarının gündemin seyrini değiştirdiği kaydedildi.

İddiaya göre, Taner Gökyüz hakkında film gibi bir senaryo kurgulandı.  Çıkar amaçlı İç hesaplaşmaların kurbanı olduğu öne sürülen Taner Gökyüz'ün söz konusu malzemeleri hırsızlık değil, test amacıyla aldığı, bunun rutin bir uygulama olduğu, ancak depodan sadece sözlü talimat ile teslim alındığı için 'usulsüzlük' suçunun oluştuğu öne sürüldü.

Kurum içinde uzun süredir 'iç hesaplaşmaların' yaşandığını ifade eden bir çalışan ise, "TCDD ne yazık ki kuruma iş yapan firmaların oyuncağı oldu. Üst düzey yetkililer, bir çok firmanın kurumdaki temsilcisi konumunda. Kamunun değil, haksız kazanç elde ettikleri firmaların hakkını savunuyorlar. Güç savaşları da bu nedenle çıkıyor" dedi.

Polisin yaptığı inceleme sürerken konuya ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı. TCDD Taşımacılık A.Ş.  Adana Bölge Müdürlüğüne yakın kaynaklara göre, olay, teftiş kuruluna yapılan bir ihbarla başladı. İhbarı kurum içinden, Taner Gökyüz'ün yakın çalışma arkadaşlarından birinin yaptığı öne sürüldü. İddiaya göre, hırsızlık diye bir durum yoktu. Yaşananlara hırsızlık süsü verilerek, Gökyüz'ün devre dışı bırakılacağı planlanmıştı.. Taner Gökyüz'ün ardından sıranın Adana Bölge Müdürü Abdurrahman Şeref Uğur'a geleceği, Uğur'un koltuğunu ele geçirmek için ise farklı senaryoların devreye sokulacağı öne sürüldü.
  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 5 yorum mevcut

 • M.fatih akdogan iskenderun 3 ay önce yorumlandı

  Hirsiz bu isi tek basina yapmadi..geriye donuk tum tlf gorusmelerini umarim savcilik ve kolluk kuvvetleri inceler..ortagini bulur ve bu kurumun ekmegini yiyen..ihanet edenler eninde sonunda belasini bulur bu yonetim icinde mutlaka bunun ortagi var tek basina degil..gunduz mescitte gece barlarda kadin pesindeki ..ortaginin arastirilmasi lazim..bu rezillik kurumumuza bir leke ve ihanettir..yaziklar olsun

 • Takipçi.. 3 ay önce yorumlandı

  metin demir bahsettiğin konu ile ilgili ne biliyorsan doğrudur.çünkü o bahsettiğin sistem oldu bittiye getirilip sırf şirkete parayı ödeyelim maksadıyla açılan bir sistem ve planlaması önce yapılan 2. hat projesinin bilindiği halde bu duruma getirilmesi..adana mersin arası tekrar söküldü ve mağaza sahasında yatıyor kablolar.bu da öyle olacaktır.

 • Hüseyin Kaya 3 ay önce yorumlandı

  ben tcdde kurumumuz adina çok üzüldüm bu gi̇bi̇ hirsizlik i̇lgi̇li̇ taner beyden beklemezdi̇m vAllahi̇ uzu ki̇me gi̇derse gi̇tsi̇n sonuna kadar taki̇pci̇si̇yi̇m ve araç bakim servi̇s müdürlüğünde 2017 yilindan geri̇ dünük yapilan i̇haleleri̇n güzden geçi̇ri̇lmesi̇ 27 yil oldu kurumda çalişiyorum böyle hirsizlikla karşilaşmadim adana cumhuri̇yet savcilarini göreve davet edi̇yorum

 • Metin demir 3 ay önce yorumlandı

  Ayrıca Adana -T kale hızlı tren demiryolu yapım projesinde, daha aynı hat kesimininde sinyal projesinde döşenen sinyal kabloları çift hattın geçeceği yer belli olmasına rağmen bazı hat kesimlerinde yeni hızlı tren hattının üzerine geleceği için kabloların yeniden toplanacağı , bazı kesimlerde de hat kesimlerinin eksenlerinin değişip yeniden fazladan kamulaştırma yapılacağı bu projede sinyal kablolarının toplanıp kullanılamaz hale geleceğe ve fazladan kamulaştırma için bu projenin yaklaşık100.000.000 Euro zarar uğrayacağı söylentileri doğrumudur.

 • Tcdd personel 3 ay önce yorumlandı

  Sayın gazeteci ; olayın gerçek yüzü yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Koridordaki o tartışmadan sonra kimlerin ne maksatla bu oyunu oynadığı açığa çıkmış oldu. Bu arada size bir bomba haber daha paylaşayım. Sayın A. Şeref UĞUR beyin makamında trafik müdürü sayın Hüseyin BATIBAY 'ın gönlü var. Bakınız gözü var demedim gönlü var dedim. Ama iki sene önceki kazadaki suçundan dolayı ne şimdiki görevine nede gönlü olduğu şeref beyin koltuğunu hak etmiyor. Önce rahmetli personelimiz erdal ın ailesi ile göz göze gelmesini diliyorum.

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671