banner610
banner805

Mahir Panayır'a saldırılırken emniyet ne yapıyordu?

Geçmişini bilmeyen, saygıdan, büyüğe hürmetten nasibini almamış çapulcu..

14 Eylül 2017 Perşembe 16:45
Mahir Panayır'a saldırılırken emniyet ne yapıyordu?
Geçmişini bilmeyen, saygıdan, büyüğe hürmetten nasibini almamış çapulcu tayfasına, üç kuruş paraya ahlakını, vicdanını, onurunu rafa kaldıran kiralıklara sözümüz yok. Onlara ne deseniz iflah etmez. 
***

Önce öğrenin. Bir değil, birkaç kez kahpece yaklaşıp, arkadan vurmaya çalıştığınız Mahir Panayır, bu ilin, ülkü kalesinin komutanı idi bir zamanlar. Bakmayın öyle 'halim selim' durduğuna, siz onu o zamanlar görecektiniz. Terörün en 'kan dökücü' döneminde Adana'daki ülkücüleri tek hareketiyle 'bir eden' 'diri eden' şanlı bir cengaverdi o.

'Kurt kocayınca köpeklere maskara olur' diyeceğim ama, Mahir Panayır'da kocama emaresi de yok, sevinmeyin! Kalleşçe arkadan yaklaşmadığınız sürece, 'ayaklarınız kıçınıza değerek' kaçmaktan başka tercih bırakmaz sizin gibilere.
***

Ben en çok adli birimlerin tavrına şaşıyorum. Bu kaçıncı saldırı? Emniyet teşkilatı topyekun piknik mi yapıyor? Yakalanıyorlar mı, yakalanıp da bırakılıyorlar mı, yakalanacaklar mı, sümen altına mı atılıyorlar ? Bu işler neden rahvan gidiyor, birileri maksatlı olarak el freni mi oluyor?

Şehrin göbeğinde, güpegündüz, hazırlanarak, plânlanarak, ölümüne sonuçlar doğurabilecek bir ortam yaratılıyor. Polisiye dizilerin güldüren sahneleri gibi, 'yapanın yanına kâr kalıyor.' Saldırgan elini kolunu sallayarak olay mahallinden uzaklaşıyor.

Kamuoyunu ayağa kaldıran bir olay olsa, ' faili 24 saat geçmeden bulunuyor' da, bunda neden ses seda çıkmıyor? Valiyi, emniyet müdürünü televizyon ekranlarına çıkartacak medyatik bir cinayete kurban gitmek mi gerekiyor?
***

Aynı bizim işe döndü. 2 yıl evvel büromuz iki çakal eniği tarafından basıldı. Ben yoktum, meydanı boş bulunca, ortalığı dağıtıp, ellerini kollarını sallayarak gitmişler. Olay yeri inceleme ekipleri gelip, kamera görüntülerine rağmen, 
'toz almakla yetinmişler.'
Sonuç o dönemdeki fetöcü emniyet birimleri tarafından karartıldı. Bimer'e yazınca bu kez de savcının topu taca atacağı tuttu.

Olayı yapan belli, yaptıran belli, Daha önce 'evimizin önünde infaz edilmemiz için' teklif götürülen kişinin ifadesi de ortadayken, nasıl oluyor da, sonuca varılmıyor, anlaşılır gibi değil?'

Sizin de burnunuza pis kokular GELMİYOR MU?

Dosyayı akamete uğratan polislerin Fetöcü olduğu kesin de, savcı da o yolun yolcusu ise 'Allahından bulsun' demekle yetiniyorum, başka da bir şey demiyorum. 
***

Mahir Panayır olayı, en uç noktasına kadar aydınlatılmadığı sürece, bu şehrin kolluk güçlerinin mahcubiyet madalyası olarak kalmaya devam edecek?
Polis, savcı, hakim bu işlerin üstesinden gelemiyorsa, mağdur insanlar ne yapsın? Kendi ceza yasalarını kendileri mi uygulasınlar?
Mahir Panayır mı şehir eşkiyasının canına kastetsin, ya da, Panayır canından mı olsun, bunu mu bekliyorsunuz?

***

Mahir Panayır'ı sevip sevmemekte serbestsiniz, yazdıklarına, paylaşımlarına karşı da olabilirsiniz. Adresi yazılı olanlardan muhatabı gocunuyorsa, adalete gider hakkını orada arar.
Böylesi 'sırtlanvari' hak arama eylemlerini ahlaklı bir davranış görmediğim gibi yapanın da, yaptıranın da, erkek kimliğinden şüphe duyarım.

Bu işin peşini bırakmam...
Hodri meydan!
En kralına maden suyu!
Son Güncelleme: 21.09.2017 23:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mahir panayir 2017-09-15 00:06:40

Bu iş H.S. talimatı ile Çakma R.S. ve V.S tarafından organize ediliyor. Tetikçiler PKK lidir. Hedef hırsızlığı, ihaneti, sapıklığı, serefsizligi ve soygunu deşifre eden idealistler ve dürüst ulkuculerdir. Amac bellidir.....

Avatar
Ali gülengül çark etti 2017-09-15 00:51:41

sevgili kardeşim, olaydan bihaber olmadığını bildiğim bir meslektaşınızın şahitliğinin bunların elinde ne hale geldiğini en iyi siz bilirsiniz. arkadaşınız onlara yakın durmasaydı. bugün müdür kodesteydi. demek ki her gazeteci yürekli olamıyormuş, işin içinde başka şeyler de dönmüş olabilir. gazetenizde yaptığınız kamu kurumunda seks skandalı haber satırı satırına doğru idi. emine ve fatma isimli kadınlar müdür beyden büyük baskı yedi. bir ara mahkemeye gelip doğruları anlatacaklardı ama sözde hukukçu avukat, kadınlardan birini zorla savcının önüne çıkarıp özel olarak aleyhinizde ifade verdi. porno görüntülerini andıran cd'de deki görüntüler müdür beyin talimatı ile silindi. siz de mahkeme 3000 lira para cezasına mahkum edildiniz. müdür bey bu işten çok memnun kaldı. Avukata bu nedenle kıyak yaptı.

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0