banner815

Ceyhanlı muhalifler 'Boydak'a karşı birleşti

2014 seçimleri öncesi Alemdar Öztürk'e karşı birleşen isimlerin bu kez de Boydak'a karşı güç birliği yaptıkları iddia edildi.

23 Temmuz 2018 Pazartesi 16:13
Ceyhanlı muhalifler 'Boydak'a karşı birleşti
banner812
2014 seçimleri öncesi Alemdar Öztürk'e karşı birleşen isimlerin bu kez de Boydak'a karşı güç birliği yaptıkları iddia edildi.

Tam Adana Gazetesinde, Ersin Sucu imzası ile yayınlanan habere göre, AK Parti Eski İlçe Başkanları Süleyman Ulu ve Bülent Demirel'in, her seçim döneminde adaylığı gündeme gelen Erol Kahraman'ı ziyaret ederek ortak hareket etme kararı aldıkları öne sürüldü.

Gazete, 'Boydak'a karşı hamle mi' başlığı ile duyurduğu haberde, Kahraman'ın seçim yarışında diğer adayların bir adım önünde olduğuna vurgu yaparak, "2014 Yılında yaşanan krizle karşı karşıya kalmamak için, aday adaylarının Boydak’a karşı sessiz bir çalışma içinde olduğu ortada. Boydak’ın en çekindiği isim olarak görülen Erol Kahraman işini şansa bırakmamak için, Ceyhan'da ileri gelen siyasetçileri bir araya toplamaya çalışması, Boydak’a karşı hamle olarak değerlendirildi. Başkan Vekili Ali Alper Boydak ise, Ceyhan Belediyesi’ndeki konumu nedeniyle, Genel Merkez, İl Teşkilatı ve Milletvekilleriyle görüşmelerde bulunarak, adaylığı konusunda çalışmasını sürdürüyor olması, diğer adayları tedirgin etmeye yetti.  Karşılıklı yapılan hamleler uzunca zaman çok konuşulacak" bilgilerine yer verdi.


"Kahraman'dan medet umuyorlar"
Ersin Sucu'nun tespitlerine göre, Ceyhan Ak Parti kulislerinde sessiz ve derinden çalışmalar yapılıyor. Sucu, haberinde şu ifadelere yer veriyor:  "Sosyal medyada Boydak’a yönelik yapılan eleştiriler sonunda, Erol Kahraman’ın ofisine kadar giderek poz verenler, Boydak’a üstü kapalı mesaj vermeye devam ediyor. Erol Kahraman’ın üzerinden güç gösterisi yapanların oldukça çoklukta olduğu görüldü. Kahraman'ın tecrübeli bir siyasetçi olduğu herkes tarafından bilinmekte. Sosyal medyada Boydak'a yönelik eleştirilerde bulunan bir grubun, kendi çıkarlarını düşünerek Kahraman'a zarar vereceği apaçık ortada görülüyor. Kahraman, siyasi tecrübesini kullanarak bu tür polemiklere girenleri bir kenara bırakıp, Ak Parti'yi zirveye taşımaya devam etmeli."

"Erol Kahraman'ın sonu olur"
"Erol Kahraman bir kez daha aday olamazsa, siyaset yaşantısını sonlandırır. Uzun yıllar Sarımazı Belediye Başkanı olmuş tecrübeli bir siyasetçi olarak, Ceyhan Belediye Başkan adaylığını istemesi kadar normal bir durum yoktur. Erol Kahraman, Boydak ile kriz yaşayarak adaylık sürecine girdiği takdirde, devreye başka adaylarının girmesi normal sonuç olur. Boydak’ta, Kahraman’da bu krizden zararlı çıkacak isimler olur."
Son Güncelleme: 26.07.2018 12:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Şahin Kocak 2018-07-23 16:59:25

BAZI GAZETELERDE OLUŞTURULMAK İSTENEN ALGI TAMAMEN YANLIŞ VE YORUMDUR.
O toplantıda olan bir kişi olarak bu haberlerde oluşturulmak istenen algı ile diğer aday adayların bir aday adayı adına çekileceği şeklinde haber içeriği oluşturulmuş durumdadır.
Ancak orada aday adayı olacağı noktasında adı geçen kişiler sadece aday adaylığı döneminde centilmence bir siyasi çalışma yapma noktasında bir anlaşmaya varmışlardır.
ADAY ADAYLARININ BİRBİRİ ADINA ÇEKİLMESİ veya İTTİFAK gibi bir durum olmadığını açık söyleyebilirim.
Bizler için önemli olan Akparti bayrağını yeniden 2019 seçimlerinde dikmek ve belediye seçimlerini almaktır. Bunun için kim aday olursa onun etrafında kenetlenilecek ve BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR ilkesi gereğince birleşip o aday için sonuna kadar çalışma yapılacaktır.

BİZİM İÇİN ŞAHISLAR DEĞİL , DAVA ÖNEMLİDİR.

Avatar
adanali 2018-07-24 13:53:26

erol bey baskanim bu kadar hirsa gerek yok...zaten sizi biz ne kadar durust baskan oldugunuzu biliyoruz...adanadan ve heryerden duyuyoruz...sizin kendi isiniz ve mesguliyetiniz varken bosverin bu millete iyilik yaramaz..yibe partimize destek verin ama hirsa gerek yok..baskAnlarin baskani autac durak i bile anlayan hizmetlerini bilen anlayan yok...ceyhana hizmet siz veya baskasi yine bir sekilde verecek birakin ceyhanliyi kaderine...ailenizi kendinizi dusunun saygilarimla.

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0