banner786

'Evet' Demokrasi yolunu düzeltecek

Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, karanlık noktaların ortadan kaldırılacağını' söyledi.

13 Nisan 2017 Perşembe 12:30
'Evet' Demokrasi yolunu düzeltecek
banner812
AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, 'anayasa değişikliği ile darbelere, vesayetlere, siyasi ve ekonomik krizlere yol açan karanlık noktaların ortadan kaldırılacağını' söyledi.

Milletvekili Ünüvar, Seyhan'da çeşitli ziyaretlerde bulunarak halka anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı.

Pazar günü halk oylaması ile önemli bir sistem değişikliği yapılacağını ifade eden Ünüvar, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin, 'birden bire akıllarına gelip uygulamaya koymak istedikleri bir yönetim modeli olmadığını' vurguladı.

Ünüvar, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Trafikte gidiyorsunuz, arabanız sürekli çukura düşüyor, ne yaparsınız? O çukuru kapatırsınız. Uzun yola giderken kör noktalar vardır, bu kör noktalarda çok fazla kaza oluyorsa ne yaparsınız? Ya yolu genişletirsiniz ya işaret koyarsınız, yani tedbir alırsınız. Bizim de demokrasimizde sık sık kaza yaptıran karanlık noktalar var. Siyasi kriz, ekonomik kriz, vesayet ve darbeler Türk demokrasisisin karanlık noktaları. Karayollarının trafikte düştüğümüz çukur ve kör noktaları düzeltmesi gibi, bizim de demokrasi yolunu düzeltmemiz lazım. Darbelere, vesayetlere, siyasi ve ekonomik krizlere yol açan durumları ortadan kaldırmamız lazım. Anayasa değişikliğini de bunu ortadan kaldırmak için yapıyoruz."
DHA
Son Güncelleme: 23.04.2017 00:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner814

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0