google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner815
Başbakanımız gerek Türkiye’deki gerek ise Osmanlı coğrafyasındaki seyircilerin uzun süredir devam eden tepkilerini yeni duydu ve Muhteşem Yüzyıl dizisini eleştirdi. Ancak Sayın Başbakanın bu konunun esas ilgilisi olan RTÜK Başkanı Davut Dursun ile hiç görüşmediği anlaşılıyor. Dursun bir sohbet ortamında kendisine iletilen dizi ile ilgili şikâyetlerden hiç memnun olmamış, hatta diziyi savunarak “Bu bir belgesel değil… Beğenmeyen daha iyisini çeksin!” diyerek böylesine bir kurumun başında olmayı hak etmediğini göstermiştir. Başbakan diziyi eleştirmek yerine bu kadar şikâyete rağmen gereğini yapmayan ve zihniyeti kendisinden tamamen farklı olan RTÜK Başkanı hakkında gereğini yapmalı, bu makama hakkını verecek birisini getirmelidir.

***

Gündem hızla akıp gidiyor ve maalesef iyiye de gitmiyor! Birkaç konu ve görüşlerimiz;

İsrail her zaman ki teröristliğini gösterip Filistin’e saldırdı. Siyonizmin idare ettiği uluslararası kurumlar ve ülkelerde her zaman ki gibi utanıp sıkılmadan İsrail’in sözle dahi eleştirilemeyeceğini ve sessiz kalınması gerektiğini söylediler. Başbakanımız da milletimizin gazını aldığı gibi Mısır’daki konuşması ile İslam âleminin de gazını aldı. Gaz almanın prensibi “istediğin kadar es kükre ancak icraatta bulunma!” Diğerlerinden tek farkı konuşma serbestisi olması.

Başbakan Türkiye’ye yerleştirilmesini istediği patriot füzeleri ile ilgili tepkilere karşı topraklarımızın aynı zamanda NATO’nun toprakları olduğunu söyledi. İcraatları da hep bu yönde olan Başbakanın bu beyanı bizi hiç şaşırtmadı. Yabancılara toprak satışı, gayrimüslim vakıflara her türlü mülkü elleri ile teslim etmeleri, İzmir’deki NATO komutanlığı, Kürecik’teki füze kalkanı, İncirlik hava üssü gibi. Zaten Bülent Arınç’ta iktidara geldiklerinde “egemenliğin devri ne ayıptır ne günah” dememiş miydi? Daha ne konuşuyoruz?

ABD özel kuvvetleri ile ortak tatbikat yapacakmışız. Bu hazırlık kime karşı? Suriye mi, İran mı? Hiçbir Müslüman ülke ile savaşmak istemiyoruz! Mehmetçiği Mehmetçik yapan askerliğin Peygamber ocağı olması, Allahuekber nidalarıdır. Böyle bir ordu fesat

yuvalarının oyunu ile Müslüman kanı akıtmakta kullanılamaz! Darbeler bahane edilerek ordunun gücü kırılamaz! Güçlü bir ordu güçlü bir devletin olmazsa olmazıdır!

TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonunun raporu açıklandı. Sonuç olarak dişe dokunur hiçbir bilgi verilmedi, hele dış mihrakların adı dahi anılmadı. Ordunun etkisini kırmak için olsa gerek, her şeyin müsebbibi olarak Türk Ordusu gösterildi. Sonuç gerçekten bu muydu yoksa zaten bu sonuca ulaşmak için mi bu komisyon kuruldu?

Bankalar bir altın hesabı icat ettiler. “Yastık altında”ki altınları ekonomiye kazandırmaya çalışıyorlarmış! Bankaların ne zaman ekonomiye katkıları oldu ki? Faiz’den başka işi olmayan, rantiye için çalışan, ülkenin değerlerini heba eden bir sistem bu. Altın hesabından amaç elindeki tüm parası, tüm malı alınan milletimizin bir köşeye sakladığı kefen parasının da üstüne konup onu dımdızlak ortada bırakmak herhalde! Allah korusun bir seferberlik olsa elimizde neyimiz var? Banka hesap defterleri, tahviller, hisse senetleri… Bol bol kâğıt. Eh o da bir şey yakıp birkaç saniyede olsa ısınabilirsiniz.

Türkiye Avrupa ve Amerika’nın çöplüğü haline getiriliyor. İlim ve teknoloji üretmeden sadece yabancı markaların montaj tesislerinin kurulması ile övünen bir hale geldik. Dünya markalarını kapitalistler biz kazanalım diye mi kurdular? Kendi ekonomileri de kötüye gidiyor ve işsizlik artıyorken üretimlerini niçin kendi ülkelerinde değil de burada yapıyorlar? Çünkü hem Çin çok uzak hem de yumurtaları aynı sepette taşımak istemiyorlar. Ayrıca kendi ülkelerinde köle düzenini kurup bu rakamlara işçi çalıştıramaz ve zehirli atıklarını da etrafa saçamazlar.

Okullarda seneye kıyafet serbestisi gelecekmiş. Başbakanımız komünist ülkelerde bile forma kalmadı diyor. Bu uygulama neticesinde ortaya çıkacak uçurum sebebi ile komünistlerin sayısının bir hayli artmasından endişe ederiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816