banner610
banner805

"Acil Sağlık Hizmetleri Ayrılmaz Bir Bütündür"

Azmi ERTAN
Azmi ERTAN
15 Ekim 2020 Perşembe 00:13
"Acil Sağlık Hizmetleri Ayrılmaz Bir Bütündür"

Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu Adana 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti. 

Ziyarette başkan Nennioğlu, "Sağlık Bakanlığı 3 Aylık Ek Ödeme Yazısın da 1. Basamak adına tavan ödeme grubunda 112 ekibini, 112 Komuta Kontrol Merkezini ve Başhekimlik çalışanlarını ayırarak komuta kontrol merkezine ve Başhekimlik personeline tavan ek ödeme verilmeyeceğini duyurmuştur. Bu ayrım acil sağlık hizmetlerin de ikilik yaratmış, iş barışını bozmuştur. Pandemi sürecinde çağrı sayısı artan personel ihtiyacı için ek personel görevlendirmeleri yapılan komuta kontrol merkezi ve 112 ekipleri ile birebir muhatap olan bashekimlik personelinin yaşadığı ek ödeme mağduriyeti giderilmeli ve acil sağlık hizmetlerinde iş barışı tekrar sağlanmalıdır" açıklamasını yaptı. 

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI BAKAN BEYE ELDEN YAZILI OLARAK VERDİ...

Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin KOCA, Adana ve çevre illerin sağlık bürokratları ile genel bir değerlendirme yapmak ve  bir dizi incelemelerde bulunmak  üzere  kentimize teşrif ettiler

 Saglik-sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioglu  daha önce hazırlayıp maddelerini  sosyal medyadan paylaştığı ve iadeli taahhütlü olarak hem Sağlık Bakanlığına, hem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına, hem de Y.Ö.K.e göndermiş oldugu sağlık çalışanlarının sorunlarını anlatan 26 maddelik mektubun, Sağlık Bakanlığı personelini ilgilendiren kısmını ziyaret sırasında sayın bakana elden iletme fırsatı buldu..

Verilen mektup ve ziyaret hakkında konuşan Başkan Nennioğlu: Bakan Beye  hoşgeldiniz dediğini  ve Covid-19 salgınında gece gündüz demeden göstermiş oldukları gayretten dolayı bütün üyeleri ve milletimiz adına  şükranlarını sunduğunu söyledi. Ayrıca sayın bakana vermiş olduğu mektubun detaylarını anlatarak, mektupta yazılan konular hakkında  desteğiklerini beklediğini ilettiğini söyledi.

Konuşmasına devam eden NENNİOĞLU Bakan Bey'in çalışanlarımızın sorunları için gösterdiğimiz gayrete memnun kaldığını, konuyla ilgilenip mektubu bizzat okuyacağını söylediğini belirtti. NENNİOGLU  Bugüne kadar hem sahada, hem sosyal medyada dile getirip Bakan Bey'e duyurmak için çok gayret ettiğimiz,  bazıları yıllardır var olan, bazıları da covid-19 sürecinde ortaya çıkan çalışanlarımızın sorunlarını muhatabına ulaştırabildigi için çok mutlu olduğunu söyledi. Sayın Bakan Fahrettin KOCA beyefendinin de mektuba göstermiş olduğu ilgiden ve incelikten dolayı  hem ümitli olduğunu hem de  kendisine şimdiden teşekkür ettiğini belirtti.

Son Güncelleme: 15.10.2020 00:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0