banner815

Adana’da Botoks Yaptırmanın Avantajlarını Keşfedin

13 Şubat 2021 Cumartesi 22:34
Adana’da Botoks Yaptırmanın Avantajlarını Keşfedin
banner812

Botoks, kasları zayıflatan veya felç eden bir ilaçtır. Küçük dozlarda cilt kırışıklıklarını azaltabilir ve bazı tıbbi durumların tedavisine yardımcı olabilir. Botoks bir toksindir ancak doktorlar onu doğru ve küçük dozlarda kullandıklarında pek çok faydası mevcuttur. Hem kozmetik hem de tıbbi kullanımları vardır. Birçok sorunun çözümünü sağlayan ve minimal yan etki ile estetik iyileştirme sağlayan botoksu Adana’da yaptırmak isteyenler için bu metni yazdık. Bu metinde botoksun ne olduğu, ne için kullanıldığı, yan etkilerinin neler olduğu ve fiyatından bahsedeceğiz.

Botoks nedir?

Botoks bir nörotoksindir. Bu maddeler sinir sistemini hedef alarak kas kasılmasını uyaran sinir sinyalleme süreçlerini bozar. İlaç geçici kas felcine neden olur.

Botoks enjeksiyonları, kas hücrelerinin kasılmasını engelleyen asetilkolin salınımını engeller. Bu sayede toksin kasların daha az sertleşmesine yardımcı olur.

botoks ile ilgili görsel sonucu

Botoksun kozmetik kullanımı

Botoksun birincil kullanımı yüz kırışıklıklarının görünümünü azaltmaktır. Etkiler geçicidir, tedavinin türüne bağlı olarak 3–12 ay sürer.

Botoks yaptıranlar genellikle yüzün aşağıdaki bölgelerine enjeksiyon yapılmasını ister:

 • kaş çizgileri, glabellar çizgiler veya onlu olarak adlandırılan kaşlar arasındaki kırışıklıklar
 • kaz ayağı olarak bilinen göz çevresindeki kırışıklıklar
 • göz çevresindeki sarkma ve kararmalar
 • alında yatay kırışıklıklar
 • ağzın köşelerindeki çizgiler
 • Çene üzerinde arnavut kaldırımı deri

Botoksun en yaygın kullanımının yüz kırışıklıklarının iyileştirilmesi olmasının yanı sıra bazı medikal durumların tedavisinde de kullanılır;

 • şiddetli koltuk altı terlemesi (hiperhidroz)
 • boyun ve omuz kaslarında şiddetli spazmlara neden olan nörolojik bir bozukluk olan servikal distoni
 • kontrol edemeyeceğin yanıp sönme (blefarospazm)
 • şaşılık
 • kronik migren
 • aşırı aktif mesane

Botoks nasıl yapılır?

Botoks Adana’da yapılması oldukça basit ve güvenli bir prosedürdür. Klinisyenler, tozu salinde seyrelterek ve doğrudan nöromüsküler dokuya enjekte ederek Botulinum toksini kullanırlar. Toksinin etki etmesi 24–72 saat sürer. Nadiren tam etkilerin ortaya çıkması 5 gün kadar uzun sürebilir. Tedaviye bağlı olarak 3–12 ay sürebilir.

Hamilelik ve emzirme döneminde veya ilaca veya herhangi bir bileşenine alerjik reaksiyon göstermişlerse botoks kullanımından kaçınmak gerekir.

botoks ile ilgili görsel sonucu

Botoksa bağlı gelişebilen riskler ve yan etkiler

İnsanlar genellikle botoks enjeksiyonlarını iyi tolere eder ve yan etkiler nadir olarak ortaya çıkar. Botoksun etki seviyesi ve ortaya çıkan yan etkiler, kullanım amacına göre değişir. Kozmetik kullanımın ardından en yaygın görülen yan etki, tedavi bölgesinde kızarıklık ve morarmadır. Bununla beraber botoks tedavisinden sonra doktorunuzun önerilerine uymamanız halinde daha ciddi yan etkiler görülebilir.

Botoksa bağlı ciddi yan etkilerin çıkmasının en önemli sebebi, tedavinin bir doktor tarafından uygulanmamasıdır. Bunlar arasında baş ağrısı (genellikle nadirdir ve 24 ila 48 saat içinde sona erer), göz kapağı sarkması. (genellikle 3 hafta içinde geçer), çarpık gülümseme veya salya akması, göz kuruluğu veya şiddetli yırtılma, enjeksiyon bölgesinde hafif ağrı veya şişlik, grip benzeri semptomlar veya genel bir rahatsızlık hissi, mide bulantısı, uyuşma ve tedavi bölgesinin yakınındaki kaslarda zayıflıktır.

Botoksun fiyatı

Botoksun kozmetik ve tıbbi kullanımları vardır. Kırışıklıkların görünümünü azaltabilir ve sinir ve kas sistemleriyle ilgili bazı rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olabilir. Botoksu denemek isteyenlerin riskler, ücret ve diğer hususlar hakkında bir sağlık uzmanıyla konuşmak iyi bir fikirdir.

Botoksun ücreti kozmetik amaçla mı tıbbi amaçla mı kullanıldığına göre değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra kozmetik kullanımın amacına göre de botoksun fiyatı farklılaşır. Botoks tedavisini Adana’da yapan Este Lite sayesinde güvenli ve etkili bir kozmetik tedavi hizmeti alabilirsiniz.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0