banner815
Flaş Haber
Kapat

Ağız Bakım İle Sağlıklı Gülüşler

Düzenli ve özenli bir şekilde yapılan ağız bakım kişinin kendisine yapabileceği en iyi yatırımlardan biridir.

20 Ağustos 2018 Pazartesi 09:29
Ağız Bakım İle Sağlıklı Gülüşler
banner812
Düzenli ve özenli bir şekilde yapılan ağız bakım kişinin kendisine yapabileceği en iyi yatırımlardan biridir.

Çünkü sağlığımızı etkileyen birçok bakteri ve virüs vücudumuza ağız yoluyla girmektedir. Ağız sağlığına yeterince dikkat edilmediğinde bazı bakteri türleri ağız içinde üremeye devam eder ve vücutta çeşitli hastalıklara sebep olabilir.
Ağız ve diş sağlığını da ciddi anlamda etkileyen ağız bakımı yapılmadığında ağızda üreyen bakteriler diş çürüğüne ya da diş eti hastalıklarına sebebiyet verebilir. Bu da dayanılmaz baş ağrılarını ve yeme problemlerini beraberinde getirir. Dişlerde çürük oluşması veya diş eti hastalığına yakalanılması durumlarında yemek, yemek verdiği dayanılmaz ağrılar sebebiyle bir işkenceye dönüşmektedir.
Ağız kokusu sorunu da iyi veya yeterli yapılmayan ağız bakım işlemleri sebebiyle ortaya çıkabilmektedir. Ağızda üreyen bakteriler kötü kokuya sebebiyet vermekte bu da kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemektedir.
Ağız Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Ağız bakımı yalnızca diş fırçalama ile sınırlı değildir. Yeterli temizliği sağlayabilmek için dişler doğru yöntemle fırçalanmalı, yanak ve dil de temizlenmelidir. Ayrıca diş ipi ile dişlerin arasının temizliği de ihmal edilmemelidir. Bunların ardından da uygun bir gargara ile ağız çalkanmalı ve böylece ağız temizliği sağlanmalıdır.
Doğru ağız bakım ürünlerini edinmek için https://www.recete.com adresine güvenebilirsiniz. 
Son Güncelleme: 20.08.2018 09:30
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0