banner776

Çocukta öksürüğü önemseyin!

Uzm.Dr.Sinan Gültekin çocuklarda öksürüğün önemi ile ilgili önemli bilgiler verdi.

16 Mart 2019 Cumartesi 23:49
Çocukta öksürüğü önemseyin!
Öksürüğün havayolları iç cidarının uyarılması ile oluştuğunu belirten Gültekin, Ani öksürük vakalarının çoğu viral solunum yolu hastalıklarına bağlıdır.

Dr. Gültekin, "Öksürük hemen geçmeyebilir. Bir kaç hafta sürebilir. Öksürük nedeni belirlenip, nedene yönelik tedavi uygulanır. Unutmamak gerekir ki, öksürük teşhis değil, semptomdur. Tüm yaşlarda en sık görülen solunum semptomlarından biridir. Çabuk iyileşen ve viral enfeksiyonla oluştuğu düşünülen öksürük için tetkik yapılmasına gerek kalmaz" dedi.

Öksürüğün genellikle 3 haftayı geçmediğini belirten Gültekin, "üç haftadan kısa süren 'akut öksürük', genellikle bir enfeksiyon hastalığına bağlıdır. Çoğunlukla kendiliğinden geçer. Üç haftadan fazla süren (bazılarına göre 6 hafta) ve her gün olan, öksürüğe 'kronik öksürük' denir. Kronik öksürüğü tedavi edebilmek için altta yatan neden tespit edilmelidir. Altta yatan neden ciddi olarak araştırılmalıdır. Önemli hastalıklar neticesinde gelişebilir. Yalnızca öksürüğü geçirme tedavisi etkisiz olur" diye konuştu.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671