banner815

Diyaliz  teknikerleri atama bekliyor

18 Ocak 2021 Pazartesi 04:35
Diyaliz  teknikerleri atama bekliyor
banner812

Diyaliz teknikerleri, Sağlık Bakanı Fahretin Koca’nın atama sözünü tutmasını istiyor.

iki sene önce Sağlık Bakanı Fahretin Koca’nın katıldığı bir televizyon programında “Diyaliz teknikerlerinin olduğu yerde ünitelere hemşireler değil teknikerler girecek” sözünü hatırlatan diyaliz teknikerleri Bakan Koca’nın verdiği sözü tutmasını bekliyorlar.

Öte yandan, atama bekleyen diyaliz teknisyeri bir platform kurarak seslerini ülke genelinde duyurmak istediklerini belirttiler. Atama isteklerini dile getiren diyaliz teknikerleri, hastanelerde sertifikalı teknisyenler yerine kendilerinin görevlendirilmesinin 'bakanlık talimatı olduğunu ancak buna hiçbir sağlık kuruluşunun uymadığını öne sürdüler.

Sağlık Bakanı Fahrettin Kocaya seslenen bir grup sağlıkçı şöyle konuşuyor."Biz  atama bekleyen diyaliz teknikerleriyiz.. Bu dönemlerde atama sıkıntısı yaşıyoruz ve hastanelerde Sağlık Bakanının bizlere çıkardığı yönetmelik uygulanmamakta, bizlerin yerine diyaliz ünitesinde sertifikasız personeller çalıştırılmaktadır. Sayın bakanın bu konuda altını çizerek söylediği sözlerin bir an önce yerine getirilmesini istiyoruz." 

Son Güncelleme: 18.01.2021 11:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0