banner610
banner805

Köy kadınlarına hijyeni anlattılar

Toplumun temeli olan kadınların sağlıkları konusunda köyleri gezip bilgiler veriliyor.

26 Eylül 2017 Salı 11:22
Köy kadınlarına hijyeni anlattılar
Toplumun temeli olan kadınların sağlıkları konusunda farkındalıklarını artırmak için mücadele veren İlayda ve Pırıl Eskitaşcıoğlu, Bahar Aldanmaz ve Beliz Tabanlıoğlu'ndan oluşan #konuşmamızgerek (#weneedtotalk) grubu köy ve mezraları gezerek kadınlara hijyen ve ped kullanımını anlatıyorlar

#konuşmamızgerek grubunun projesini çok anlamlı bulduklarını ifade eden Güney Rotary Dönem Başkanı Sinan Aydın, "Öncelikle bu projeyi yaşadığımız bölgede uygulamak istedik. Bu amaçla #konuşmamızgerek grubu, Dr. Hale Erbaş ve Dr. Erdal Candan ile birlikte Yumurtalık ilçesine bağlı 7 köy ve mezradaki kadınlara hijyen konusunda eğitim verdi. Genç arkadaşlarımızın sağlık konusundaki projesinde hedeflenen kitleye ulaşma konusunda Yumurtalık Ziraat Odası Başkanı Erdinç Altıok, Yumurtalık ilçesinin kadın muhtarlarından Aynur Gökalp önemli katkılar sağladı" dedi.

Aydın şöyle devam etti: "2 gün süren çalışmalarda her yaş grubundan kızlar ve kadınlar ile yüz yüze görüşmeler yapıldı. Kadın hijyeni konusunda bu gruplarda farkındalık yaratılmaya çalışıldı. Çok paydaşlı olan bu projede kadınlara , sağlıkları konusunda bilgiler verilerek ülkemiz kadın ve kız çocuklarına hizmet vermenin, onlar ile kadınlığı ve hayatı paylaşmanın mutluluğu ve gururu yaşanmıştır. Böylesi duyarlı gençler ile yapılan çalışmalar, geleceğe umutla bakmanın, yaratılan enerji ile birçok şeyin başarılabileceğinin göstergesi olmuştur."
Son Güncelleme: 11.10.2017 01:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0