banner815

Numune'de ortopedi semineri

Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Geriatrik Ortopedi ve Travmatoloji Semineri' düzenlendi.

07 Haziran 2016 Salı 11:59
Numune'de ortopedi semineri
banner812

ADANA Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı tarafından 'Geriatrik Ortopedi ve Travmatoloji Semineri' düzenlendi. Numune Hastanesi'ndeki etkinliğe katılan, çeşitli üniversitelerden uzmanlar 'Yaşlı hastaların iskelet sistemlerindeki kırıklarının tanı ve tedavisinde güncel yöntemler' konularını ele aldı.

Açılış konuşmasını yapan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, ortalama yaşam süresinin artmasıyla beraber yaşlı bireylere sunulan tanı, tedavi ve bakım hizmetinin kalitesinin de önem kazandığını söyledi. Arıkan, 65 yaş üstü hastalara sunulacak sağlık bakım hizmetlerinin alanında uzmanlaşmış ekipler tarafından verilmesi gerektiğini belirterek "Bölgemizde geriatrik hastalara uygulanan başarılı cerrahi tedavilerinin gururunu yaşıyoruz" dedi.

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Ahmet Kapukaya ise şu değerlendirmeyi yaptı:

"Yaşlılar daha kırılgan kemiklere sahiptir. Bunun dışında kireçlenme, eklem ve dolaşım bozuklukları gibi sağlık problemleriyle karşılaşma oranları daha fazladır. Günümüzde tıptaki gelişmeler, eskiden yapılmaya cesaret edilemeyen majör girişimlerin yapılmasına imkan vermektedir."

İki oturumda gerçekleştirilen seminerde, yaşlı hastalarda görülen kırık çeşitleri tedavi süreçlerinde güncel yaklaşımlar, rehabilitasyon ve fizik tedavileri konularında bilgi aktarıldı.

Son Güncelleme: 10.06.2016 08:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0