banner815

ODAK projesi ile okul-hastane işbirliği

ADANA'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Okul Tabanlı Değerlendirme, ODAK projesi kapsamında Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi ve Havutlu İlköğretim İlkokulu arasında protokol imzalandı.

26 Mayıs 2016 Perşembe 01:25
ODAK projesi ile okul-hastane işbirliği
banner812

ADANA'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi (ODAK) kapsamında Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi ve Havutlu İlköğretim İlkokulu arasında protokol imzaladı.

Protokole göre öğrenciler hastane ziyaretlerinde bulunacak, ayrıca okula kütüphane kazandırılacak.

Havutlu İlköğretim İlkokulu Müdürü Cavidan Gülnar Çeliğ, ihtiyaçlarını giderilip niteliklerini artırmak amacıyla çeşitli kurum, kuruluş ve hayırsever sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapıldığını söyledi.

Kendilerinin de okul ortağı olarak bir hastaneyle beraber çalışmaya başladıklarını belirten Müdür Çeliğ "Hastane gezileriyle çocuklarımızın empati yeteneklerinin artmasının yanısıra, zihinlerinde gelecekleriyle ilgili mesleki kavramların olgunlaşmasında da olumlu gelişmelere neden olacağını düşünüyoruz" dedi.

Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Halil Nacar ise "Hastane yöneticilerimizle Havutlu İlkokulunu ziyaret ederek okulda incelemelerde bulunduk. En kısa zamanda okula bir kütüphane kazandıracağız. Öğrencilerin de periyodik olarak hastanemize ziyaretlerde bulunarak hasta ziyaretinde bulunmaları bizi ziyadesiyle mutlu ediyor" diye konuştu.
DHA

Son Güncelleme: 27.05.2016 03:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0