banner610
banner805

Sağlık yöneticileri başkanını seçti

Çukurova Sağlık Yöneticileri Derneği Genel Kurulu yapıldı.

21 Ağustos 2017 Pazartesi 01:22
Sağlık yöneticileri başkanını seçti
Çukurova Sağlık Yöneticileri Derneği Genel Kurulu yapıldı. Dernek başkanlığına Adana İl Sağlık Müdür yardımcısı Bekir Nennioğlu seçildi.

Medline Hastanesi toplantı salonunda yapılan seçimde geniş bir katılım olduğu gözlendi.

Yapılan oylamada, divan başkanlığına Sağlık İdarecileri Dernekler Federasyonu (SİDEF) Başkanı Ramazan Ata getirildi.

Ramazan Ata, konuşmasına, Çukurova Sağlık İdarecileri Derneği oluşumundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Ata, "Federasyonumuzu oluşturan 5 üyeli oluşuma bir yenisi eklendi. Bünyemizde artık 6 dernek var, ancak Çukurova apayrı bir yere sahip. Sizleri burada görmekten mutlu oldum, bizim lokomotifimiz sizler olacaksınız" dedi.

Sağlık yöneticilerini sadece idareci vasfından ötürü değerlendirilmesinin eksik olacağına işaret eden Ata, şunları söyledi: "Yönetici mesleki dalında ağırlığını ve gücünü hissettirebildiği oranda kıymetlidir. Yönetici şekilden ibaret değildir, içinde bulunduğu iş koluna sinerji ve artı değer katmasını bilmelidir."

Ramazan Ata, "Cumhurbaşkanımız STK'ların önemine değinerek, ülke yararına çalışabilecek kapasitede, içinin dolu ve güçlü kurumlar olması gerektiğine vurgu yapan konuşmalar yapmıştır. Bu doğrultuda bir sivil toplum kuruluşu olacaksak, yönetim kurullarımızı deneyimli, donanımlı ve vizyon sahibi üyelerden oluşturmalıyız" şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan dernek kurucu başkanı Bekir Nennioğlu, yönetim kurulu üyeleri ile el ele vererek sağlık alanında önemli bir boşluğu doldurma gayreti içine girdiklerini anlattı.

Nennioğlu, "Ülkemizde sağlık alanındaki gelişmeler hızlı bir değişim sürecine girmiş bulunmaktadır. Sağlıkta değişim programları ile bakanlığımız tarafından önemli adımlar atılarak kayda değer projeler gerçekleştirilmiştir. Sağlık hizmetleri birbirine bağlı bir çok meslek dalının bir araya gelerek ahenk içinde, önemli yatırımların yönetildiği özellikli bir hizmet koludur. İnsan sağlığı noktasında hata ve ihmal kabul etmeyen bir hizmetin yönetilebilmesi şüphesiz eğitimli, deneyim sahibi ve girişimci sağlık yöneticileri ile mümkün olabilmektedir" diye konuştu.

Derneğin kuruluşunun bu yöndeki hedef doğrultusunda geliştiğine dikkat çeken Dernek Başkanı Nennioğlu,  daha sonra şu görüşleri paylaştı: "dernek çatısı altında bir araya gelmiş olmanın temel gayesi, üyelere yönelik çalışmaların yanısıra, bilimsel araştırmalar planlamak, sağlık yönetim politikalarına katkıda bulunmak, üniversitelerle iş birliğine gidilerek danışmanlık, yatırım, yönetim geliştirme, piyasa analizi ve sağlık yönetimi alanındaki sorunlara çözümler sunmak, önerilerde bulunmaktır."

Seçimler sonunda yönetim ve denetim kurulları şu isimlerden oluştu: 
Yönetim Kurulu (Asıl üyeler): Bekir Nennioğlu, Musa İnal, Feridun Altıparmak, Mehmet Karakuş, Ömer Faruk Kuvvetli.
Yönetim Kurulu (Yedek üyeler): Kadriye Sönmez, İsmail Ersöz, Muhsin Mutlu, Sevinç Gülten, Ayşe Bulat.

Denetim Kurulu (Asıl üyeler): Mustafa Demir, Ahmet Köksal, Kayhan Çelenk
Denetim Kurulu (Yedek üyeler: Mustafa Aşkın, Merve Yıldırım, Elvan Eroğlu.
Ayrıca, genel kurul üyelerince, derneğin 'Sağlık İdarecileri Dernekler Federasyonu'na katılması yönünde oy birliği ile karar alındı.
Son Güncelleme: 01.09.2017 01:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0