banner815

'Adana'mızı şaha kaldırmak için adayım'

Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan il başkanlığı binasında adaylık müracaatını gerçekleştirdi.

15 Kasım 2018 Perşembe 20:09
'Adana'mızı şaha kaldırmak için adayım'
banner812
Uzun soluklu bir aday adaylığı çalışmalarının ardından Ak Parti İl Başkanlığına gelerek Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için müracaatını gerçekleştiren Mahmut Tezcan, "Ak Parti kuruluşundan itibaren bir nefer olarak siyaset arenasındayım. Partimin ve ülkemin başarısı için tüm gayretimle sahada çalıştım. Bugün ise Büyükşehir Belediyesinde Ak Belediyecilik, sosyal belediyecilik ve hizmet belediyeciliği anlayışı ile henüz tanışmayan Adanalı hemşerilerimiz için Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı oldum. Adana’mızı o eski günlerdeki parmakla gösterilen günlerine ulaştırmak için yola çıktım. Rabbim çıkmış olduğum bu kutlu yolda bizleri muzaffer kılsın, amin!" dedi.

"SİYASETE YENİ BİR BAKIŞ AÇIŞI GETİRİYORUM"

Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın veya STK temsilcilerinin en büyük sorunlarının başında seçilen siyasetçilere ulaşamamak vardır. Kapıların duvar olmadığı yeni bir siyaset geliştiren Mahmut Tezcan, "Siyasetin ve hizmetin ana unsuru insan olmalıdır. İnsan odaklı bir siyaset ve hizmet anlayışı ile Adana'yı birlikte dönüştüreceğiz. Bizim için önemli olan hemşerilerimizin muhabbet duyacağı gönülden destek vereceği kendisinden gibi göreceği adayla hemşerilerimizin huzuruna çıkmak. Ulaşılmayan, kapıların duvar olduğu siyaset anlayışını yerle yeksan ederek halkımızın dokunduğu ve her zaman ulaşabileceği bir siyaset anlayışını ortaya koyacağız. Samimiyet, gayret ve tevazu ile vatandaşımızın gönlünde yer edineceğiz" diye konuştu.

NEDEN ADAY ADAYI OLDUM?

'Gerek hizmet, gerek tarım ve turizm, gerekse de sanayi olarak Adana'ya öncülük edeceğiz. Adana’mızı yeniden şaha kaldırmak için yola çıktığını beyan eden Mahmut Tezcan, "Gelişen Türkiye şehirlerinin gerisinde kalmayacak bir Adana hayalim var. Eski günler ile kendimizi avutmak yerine biz taşın altına elimizi koyup şehrimizi yönetmeye talip oluyoruz. Artık Adana’mızın yerel de hizmet almadaki makûs talihini yenerek ulaşım sorununu, çöplük sorununu, metro ve hafif raylı sistem sorununu, turizm sorununu ve iş dünyası ile yaşadığı sorunları çözüme kavuşturacağız. Adanalı hemşerilerimize yeni istihdam alanları oluşturulmasında öncülük edeceğiz. Ortak aklı harekete geçirerek hizmeti adaletli olarak dağıtacağız. Siyasetin ana unsuru insan olmalıdır diyerek çıktık bu yola ve göreve geldiğimiz ilk andan itibaren de bu konuyu bütün yapacağımız hizmetlerde işleyeceğiz. Adana’mız dertli bizler bu derde derman olmaya talibiz" şeklinde konuştu.

MAHMUT TEZCAN KİMDİR?
1965 yılında Adana’nın Kozan (İmamoğlu) İlçesine bağlı Ağzıkaraca köyünde doğmuştur. Kozan Endüstri Meslek Lisesi’nde okumuş ve İstanbul Üniversitesinde öğrenimini tamamlamıştır. 1988’de Adana Ülkü Ocakları’nın kurucu başkanı olarak görev almıştır. 1993’te Adana Türk Tarım- Orman Sen adana kurucu şube başkanı olarak görev almıştır. 1995 yılında Adana’dan 4. sıra MHP milletvekili adayı olmuştur. 1996 yılında ikinci kez Adana Ülkü Ocakları başkanı olarak atanmıştır. İstanbul’da yaşadığı yıllarda İstanbul’da okuduğu 5 yıl süresince İstanbulluların buhrana şahit olup (çöp dağları, kirli hava, susuzluk, ulaşımdaki zorluklar vs.) sonrasında İstanbul’da vatandaşın gönlüne, hayatına yaşadığı ortama dokunuşlarıyla halkımızın gönlünde çığ gibi büyüyen Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yakından izlemiş ve takip etmiştir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni bir parti kuracağını öğrenir öğrenmez MHP Adana il yönetiminden istifa ederek, 2001 yılında Adana’da Ak Parti kurucu teşkilat başkanı olarak görev almıştır. Ve hali hazırda Ak Parti’nin bir neferi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Mahmut Tezcan evli ve iki çocuk babasıdır.
Son Güncelleme: 23.11.2018 03:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mümin ÇİFTÇİ 2018-11-16 10:45:33

Allah yol açıklığı versin inşaAllah mahmut kardeş.adaylık nasip olursa inşaAllah ipi göğüsleyeceğinden zerre kadap şüphem yok Allahın izni ile.

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0