banner815

CHP Celal Güven’le Sarıçam'da iddialı

Genel seçimlerde partisinin oy oranını üç misli yükselten Celal Güven belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

28 Ekim 2018 Pazar 16:38
CHP Celal Güven’le Sarıçam'da iddialı
banner812
Sarıçam'ın yıllardan beri ihmal edildiğini savunan CHP Belediye Başkan aday adayı Celal Güven, göreve geldiği takdirde ilçenin çehresini değiştireceğini söyledi.

Sarıçam'da sosyal hayatın, iş başına gelen yerel yönetimler tarafından tesis edilemediğine dikkat çeken CHP'li Güven, "İlçe kaderine terkedilmiş durumda. Saat 18'den sonra ölü bir şehir sessizliğine bürünüyor. O saatten sonra ulaşım yok. Özel arabası olmayan bir vatandaşın acil bir durumda, bir yerden bir yere gidebilmesi neredeyse imkansız" dedi.

Halka umut vererek iş başına gelen belediye başkanlarının göz boyama taktikleri ile günü kurtarmaya çalışmış olduklarına dikkat çeken CHP'li Celal Güven, "Sarıçam mükemmel doğası ve bakir alanları ile Adana'nın yükselen bir değeri konumunda, geleceği parlak, ancak diğer partilerin belediye başkan aday adayları ne yazık ki, bu gerçeğin farkında olacak vizyona sahip değiller" şeklinde konuştu.

Sarıçam Belediye Başkan aday adayı Celal Güven, daha sonra şu görüşlere yer verdi:

"Bugüne kadar ilçe halkının temel isteklerine cevap verilmediği ortada; ulaşım sorunu orta yerde duruyor. Pazar yeri ihtiyacına cevap verilmiyor. Sarıçam'da olmadığı için sıradan bir noter hizmeti için insanlar Yüreğir'e gitmek zorunda kalıyor. Sinema ve tiyatro salonu yok."

Açık havada, herkesin gözü önünde uyuşturucu batağına saplanan gençleri kurtarmak için hiç bir çabanın gösterilmediğine işaret eden Celal Güven, "Sarıçamlıların Frezbar diye isim taktığı boş alanda ulu orta uyuşturucu kullanan gençleri kazanmak adına hiç bir şey yapılmıyor. Biz göreve geldiğimiz takdirde, etkin çalışmalarla kanayan yara haline gelen bu sorunu çözeceğiz. Gençlerimizi spora ve sanata yönlendireceğiz" ifadelerine yer verdi.

Kadınlara yönelk temsiliyet hakkını arttıracaklarını sözlerine ekleyen, CHP Sarıçam Belediye Başkan aday adayı Celal Güven, tarım bölgesi olan ancak, yeterli ilgiyi görmeyen ilçe halkının önemli projelerle kalkındırılacağını, tenkolojik alt yapı desteği ile arazilerin sulu tarıma açılacağını, ilçede süt kooperatifi kurulacağını, meyve suyu fabrikası ve kesme çiçek projesinin hayata geçirileceğini söyledi.

Zeytinlik ve erken meyveciliğin de teşvik edileceğini kaydeden Güven, saf ve kaliteli bal ürünlerinin yetiştiği Sarıçam'da rekolte veriminin arttırılıp, üreticinin daha çok kazanmasına olanak sağlanacağını, organik yumurtacılığın marka haline getirileceğini belirtti.

Son Güncelleme: 31.10.2018 01:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ömer 2018-12-30 10:15:05

Sayin celal güven lutfen tlf larimizu aramayin bıktrdıniz.

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0