banner815

CHP'li Ergezer aday adaylığını açıkladı

CHP'li Orhan Ergezer Çukurova Belediye Başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı.

06 Ekim 2018 Cumartesi 08:26
CHP'li Ergezer aday adaylığını açıkladı
banner812
CHP Çukurova İlçe binasında yapılan aday adaylığı açıklamasında coşkulu anlar yaşandı.

Ergezer basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Gelmiş olduğumuz nokta itibari ile ülke menfaatlerinin sağcı-solcu bölünmelere zemin vermeden Demokrasi adına, Cumhuriyet adına, İş, Aş, Huzur, Adalet, Toplum güvenliğinin sağlanması adına Cumhuriyet Halk Partisi’nde birleşme gereği hasıl olmuştur. Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisine katılarak Çukurova Belediye Başkanlığına aday adaylığı için başvurmuş bulunmaktayım.

İyi ve doğru şeyler düşünmek yetmez. 'Yapmak' hepsinden önemlidir. 

Bizler biliyoruz ki, hizmet siyasetle başlar. Fakat siyaset, tabiatı gereği zor, mesuliyetli ve meşakkatli bir iştir. Siyaset, elini taşın altına koyma, sorumluluğu üstlenmektir. Siyaset, sorunlara çözüm üretme, milleti bir bütün olarak kucaklama sanatıdır. Çukurova'nın problemlerinden beslenen değil, problemleri çözen bir siyaset izlemek başlıca görevimizdir. 

Bunun için de en birinci etken, içimizde taşıdığımız ruhun geniş halk kitlelerine ulaştırılması ve benimsetilmesidir. Bu açıdan şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; bizler milletin kendisi, ruhu, özü olmak durumundayız ve bu sebeple de "Halka yeterince inemiyoruz" iddiasını ortadan kaldırmak, bu yanlış düşünceyi akıllardan silmek için göreve geliyoruz. "Halka yeterince inemiyoruz düşüncesinin yanlış bir düşünce olduğunu, bu anlayışın" daha alt bir halka inilme seviyesinde" gören bir bilinç altının yansımasıdır. Bu anlayışı yıkmak için geliyoruz. Halka inilmez, millete inilmez! Halkın kendisi olunur. Halk için çıkılan bu yolda, Çukurova'ya hizmeti sevda edinmiş, Cumhuriyet'i kuran,  devrimleri gerçekleştiren CHP olarak dinamik, genç ve kadınlarımızın etkin olduğu yerel yönetim anlayışı ile hep birlikte Çukurova için, Çukurovalılar için 7/24 hizmetinizde olmak için sizden görev istiyoruz. 

Adana'da doğmuş, bu coğrafyada büyümüş biri olarak ülkemizin tanınan en nadide ilçelerinden biri olan Çukurova ilçesi, cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedeflerine her zamankinden daha fazla yaklaşmış ciddi bir değişim ve dönüşüm sürecine girmesi gerektiğinin farkında olarak gördüğünüz eksiklikler ve yetersiz hizmet karşısında bu görevi üstlenmeyi borç bildik. Ortaya koyacağımız irade, Çukurova'nın gelişim sürecini sürdürmek, demokratikleşme adımlarını hız kesmeden devam ettirme iradesine sahiptir. İlçemize hizmet yolunda üretilecek çaba ve fikirlerimizi, ilçe sorunlarımızı titiz çalışmalarımız sonucunda madde madde belirlemiş bulunmaktayız. Buna göre;

Adana, Hükümet tarafından ihmal edilmiş önemli Büyükşehirlerimizin başında gelmektedir. Çukurova ilçesi adeta cezalandırılmış bir ilçe görünümündedir. Bu görüntüyü değiştirmek, ilçenin yerel ekonomisini güçlendirmek  bizlerin elinde olan bir durumdur.
Adana merkez ilçeleri içerisinde hiçbir kamu yatırımı Çukurova ilçesinde tesis edilmemiştir,
Hastane, Hal Kompleksi, Gıda Sanayi, Elektrik-Elektronik sanayi vb. iş istihdam alanlarından hiçbir şekilde faydalandırılmayarak cezalı ilçe konumunda görüntü arz etmektedir.

Yerel yönetimlerin verdiği hizmetler konusunda da Büyükşehir Belediyesi’nin yeterli, kaliteli istihdama yönelik projesi bulunmamaktadır.

Konut alanları dışında hiçbir yatırıma ev sahipliği yapmamaktadır.
Öncelikle, Çukurova ilçesinde ikamet eden bugün sayısı 20 binlere ulaşmış nitelikli genç işsiz nüfusu hayata umutla bağlayıp,geleceğini kendi ayakları üzerinde durarak kuracak iş imkanlarını sağlamaktır.

İlçe alanlarının büyük kısmı konut oluşturmaktan başka hiçbir özelliği barındırmamaktadır. Çukurova ilçesinde nerede ise her evde iki çocuktan birinin işsiz olduğu, bu durumunda ilçe geleceği açısından tehlikeli olduğu aşikardır. 

Ekonomik durumu kötü olan kimselerin suç işlemelerini engelleyemezsiniz.

Enerji sahaları başta olmak üzere kuracağımız nitelikli sanayi ile Çukurova ilçesinin işsizlik durumunu hızla düşüreceğiz. Bunun için tüm alt yapısını göreve gelir gelmez oluşturacağız.

Belediye olarak kendi kaynaklarımızı oluşturacağımız yatırımlara iştirak edeceğiz.
Okumakta ekonomik güçlük çeken yetenekli ve zeki gençlerin sembolik bir burstan daha fazlasını sağlayarak, kendi kaynaklarımız ve oluşturacağımız fonlarla tüm eğitim masraflarını üstleneceğiz.

Bakıma muhtaç yalnız yaşayan tüm yaşlılarımızın temizlik, kişisel bakım ve sıcak aş ihtiyaçlarını yine belediye öz kaynaklarına dokunmadan iştirakler üzerinden oluşturacağımız bütçe ile karşılayacağız.

İlçemizin sosyal alanlarını büyüterek konfor yönünden yüksek, nefes alabileceğimiz bir ilçe olmasını sağlayacağız.
Oluşturacağımız oteller bölgesi ile sağlık sektörünü yurtdışına açacağız. Festival alanı ve çağa uygun ileri teknoloji eğlence alanları ile boş zamanlarınızı daha kaliteli geçirmenizi sağlayacağız.

İnovasyon merkezi ile İlçemizi yenilerken değiştireceğiz, değiştirirken ilerleyeceğiz.
Gençleri, kahvehane köşelerinden alıp,kişisel gelişimlerine katkı sunacak uzman ekiplerle iş ve eğitim dünyası ile buluşturacağız. 

Özel statülü dört meclis oluşturacağız. Bunlar sırasıyla;
-Çocuk meclisi, ilçeye çocukların gözünden bakarak oy birliği ile aldıkları kararları uygulayacağız.
-Engelli meclisi, Engelli kardeşlerimizin şehir yaşamı kalitesini artıracak ve alacakları kararları Belediye olarak uygulayacağız. 
-Kadın meclisi, Kadınlar toplumun en önemli mimarıdır. Bu meclisle amaçlanan kadınlarımızın ilçe yönetiminde katkısını sağlamaktır,
-Yaşlı meclisi, yaşlılarımıza özel insan grubumuzdur. Aldıkları kararları belediye olarak uygulayacağız.

Çukurova ilçesi, Kültür bakımından elit bir ilçedir. Yeni ilçe olması karşısında eksiklikleri çoktur. İlçemizde kurulu bir AVM dahi yoktur. Fakat, düzeltilemeyecek eksiklikler yoktur. Tüm sorunları düzeltmek için Cumhuriyet Halk Partisinden Çukurova Belediye Başkan Adaylığına  talibim.

Siyasi nezaketin hakim olduğu, projelerin ve özellikle istihdam hedefli projelerin yarışmasını yürekten arzuluyorum.
Görev tarafımıza verilirse hak ettiği yere gelmesi için Din, Dil, Milliyet, İdeolojik ayrılıklar gözetmeden adil ve hakkaniyete uygun, toplum vicdanını kanatmadan eşit hizmet götüreceğimizi ve takipçisi olacağımızı saygı ile arz ederim."
Son Güncelleme: 10.10.2018 08:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ayvaz SEKER 2018-10-06 17:32:59

Churiyethalk partisinin cati altinda birlikte haraket etmenin sorumlulugunu tasimak onurdur gururdur kardesim borlikteyiz variz turkiyenin her yerindeyizbasarilar cankardesyolun acik basarin da olsun

Avatar
Akif ERGEZER 2018-10-06 19:07:34

ALLAH Utandırmasın başaracağından eminin,yeterki halkımız tarafından bu görev tevdi edilsin

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0