banner815

CHP'li Orhan Ergezer'in kutlama mesajı

CHP Çukurova Belediye Başkan aday adayı Orhan Ergezer'in kutlama mesajı..

29 Ekim 2018 Pazartesi 03:21
CHP'li Orhan Ergezer'in kutlama mesajı
banner812
"Ulus olarak büyük bir zafere ulaştırdığımız Kurtuluş Savaşımızı cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın üzerinden 95 yıl geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple bu çok önemli ve anlamlı günde; çocuk, genç-yaşlı ve fedakar kadınlarımızın Cumhuriyet Bayramını büyük bir içtenlikle kutluyorum. 

Bağımsız ve müstakil yaşama arzusuyla elde edilen bu büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen, hedefi en baştan tam bağımsızlık ve de muassır medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak ve ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini görmüştür. Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluşundaki temel mantıkta olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde yaşayan bir dünya devleti olarak sürekli kılmak için bugün hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir.

Bu nedenle de, büyük bir imparatorluktan cumhuriyete doğru giden yolu çok iyi bilmek, anlamak, kavramak ve her zaman hatıralarımızda her daim canlı tutmak zorundayız. Çünkü bu süreç yüce devletimizin bekası ve ulusumuzun geleceği, huzur ve refahı açısından çok önemli bir kılavuzdur. Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde ve önderliğinde büyük Türk Milletinin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti tüm varlık ve değerleriyle sonsuza dek yaşatılması çocuktan kadına, yaşlıdan gence herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin uluslararası bağı güçlü, dışa dönük, ekonomik gelişmesini ve kalkınmasını tam anlamıyla gerçekleştirmiş, büyük ve lider bir ülke olarak istenilen hedeflere koşması ve ulaşması hepimizin kuşkusuz ki en büyük hedefidir. İnanıyorum ki; bu duygular var oldukça cumhuriyetimizin 100. yılında, dünyanın en güçlü ve lider ülkeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti devletinin de yer alması beklenen bir gelişme ve ulaşılmış bir hedef olacaktır. Bunun için hepimiz var gücümüzle daha çok çalışmalıyız. Büyük Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının kuruluşta ve kuruluşta ortaya koydukları temel amaçlara ve hedeflere hiç kuşkusuz ulaşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu büyük günün 95. yıldönümünde halkımızın bu büyük bayramını kutluyor, vatanı uğruna seve seve canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum."
Son Güncelleme: 31.10.2018 02:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0