banner815

'Cumhuriyet var oluş mücadelesinin temel adıdır'

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Mahmut Tezcan, kutlama mesajı yayınladı,

29 Ekim 2018 Pazartesi 02:58
'Cumhuriyet var oluş mücadelesinin temel adıdır'
banner812
Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Mahmut Tezcan, cumhuriyetin ilanının 95’nci yıldönümünde,"Türk milletinin tarihi geçmişinde çok değerli bir dönüm noktası var ki, bu da kuşkusuz cumhuriyetin ilan edilmesidir" dedi.

Ak Partili Tezcan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi;

"Milletin var oluş gerekçesi olarak ortaya çıkan cumhuriyet, Türk milletinin yeniden uyanışını simgelemekte, mili tarihimizin en önemli olarak değerlendirdiği gelişmelerdendir.

Kurtuluş savaşı neticesinde meydana gelen milli şuurun izleriyle bezenen bir yönetim biçimidir. Cumhuriyet el ele vererek azmin çalışkanlığın yeniliğin ve çağdaş medeniyetlerin üzerinde olmayı hedefleyen bir var oluş mücadelesinin temel adıdır.

Türkiye Cumhuriyeti aradan geçen 95 yılda ilk olarak demokrasi insan hakları eğitim sağlık bilim ve ulaşım olmak üzere her alanda kendine kayıtsız kalmamış ve önemli atılımlar gerçekleştirmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti din, dil, ırk ve mezhep gibi gerekçeler göstererek Türk toplumu üzerinde oluşacak bir bölünmeye izin vermemiştir ve vermeyecektir.

Ay yıldızlı bayrak altında bağımsız ve hür olarak yaşayan bir millet bilinciyle gelecek hedeflerine odaklanmış ve dünya üzerinde yer alan medeniyetlerin seviyesinden en üst noktalara kadar ulaşmayı hedeflemektedir.

Bizlerin içinde yaşamış olduğu müreffeh zaman ve mekan 95 yıl önce kendi hayatlarını feda ederek bizlere bu bağımsız vatan topraklarını armağan edenlerindir. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Adanalı hemşerilerimizin ve tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum."
Son Güncelleme: 31.10.2018 01:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0