banner776

İYİ Parti Adana'da istifalarla sarsıldı

İyi Parti Sarıçam İlçesinin 4 Başkan Yardımcısı ve 10 Yönetim Kurulu Üyesi istifa etti.

07 Şubat 2019 Perşembe 18:57
İYİ Parti Adana'da istifalarla sarsıldı
Sarıçam İlçe Teşkilatından 4 Başkan Yardımcısı ve 10 Yönetim Kurulu Üyesi noter huzurunda istifa etti.

Partililer istifa nedenlerini şöyle sıraladı:
"Yaklaşık iki yıldır büyük umutlarla başladığımız, yüzlerce insanın Türk siyasetine yeni bir soluk getireceğine, ülkemizde yaşanan sosyal, siyasal ve ekonomik sıkıntıları çözecek politikalar üreteceğine, toplumda giderek kangrene dönüşen ayrımcılığa son vereceğine, hepsinden önemlisi de, kaybolan heyecanımıza heyecan katacağına inanarak katıldığımız ancak sonrasında izlenilen yanlış politikalar ve ayrıştırıcı anlayış ile ülke geleceğine zarar verdiğini düşündüğümüz İYİ Parti'den, Sarıçam İlçe Başkanının hiçbir aşamada fikirlerimizi sormadan bencilliği, hırsı, agresif ruh hali, şirket yönetir gibi partiyi yönetmesi ve iki yüzlü tutumlarından dolayı duyduğumuz rahatsızlık bir yana, bu yanlış tavırlarına İl başkanı ve her iki milletvekillerimizin de seyirci kalması bizleri içinde bulunduğumuz noktaya taşımıştır. 
Kuruluş aşamasında çoğunluk olarak milliyetçi kesimin yer aldığı daha sonra ise PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliğine giden İYİ Parti şu hassasiyeti unutmuştur. Bizler vatan millet aşkı ile hayatını idame ettiren ve bu felsefe doğrultusunda ilkeleri olan insanlarız. Ancak bugün gelinen bu nokta bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Yıllarca PKK vb. terör örgütlerine karşı durmuş, vatanın bölünmez bütünlüğü için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışmış, tüm arkadaşlar yeni bir heyecanla katıldığımız bu partiden ayrılma kararı almış bulunmaktayız. Bugün bu kararımızla Yüce Türk Milleti'ne karşı olan sorumluluk ile hareket etmenin vicdani rahatlığını yaşıyoruz. Bizlerin yanı sıra hiç Türk milliyetçisi ve catanperver kişilerin İYİ Parti ile bundan böyle aynı kulvarda yürümesi mümkün değildir. Bu nedenle, İyi Parti Sarıçam İlçe Teşkilatının, 4 kurucu başkan yardımcısı ve 10 Yönetim Kurulu üyesi olarak, 05.02.2019 tarihinden itibaren mensubu olduğumuz İyi Parti’den istifa ediyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur." 

İYİ Parti Sarıçam İlçe Teşkilatı Kurucu Başkan Yardımcıları:
İbrahim Pehlivan, Mustafa Özenli, Hüseyin Kürbüz, Ramazan Ünal

İYİ Parti Sarıçam İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri:
Bilal Eker, Hidayet Özkan, Necla Şengül, Bekir Andırın, Mediha Köçer, Ayşe Eker, Önder Solak, Mustafa Türedi, İsa Cingöz, İsmail Sorgun, Ali Gürbüz, Mehmet Çakır.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

    Yorumlar
    Toplam 1 yorum mevcut

  • Kozan 7 ay önce yorumlandı

    Kozan Musa Öztürk seçimi alır

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671