banner815

Vatan Partisi başkan adaylarını tanıttı

Vatan Partisi 2019 yerel seçimleri için gösterdiği başkan adaylarını tanıtım toplantısı düzenledi.

04 Mart 2019 Pazartesi 02:55
Vatan Partisi başkan adaylarını tanıttı
banner812
İnci Otel’de gerçekleşen kahvaltıya Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan'da katıldı.

Adana İl Başkanı Selver Kaplan, toplantının açıllışında yaptığı konuşmada, 'ülkenin sorunlarının malum olduğunu, halkın Vatan Partisi'ne sahip çıkarak, tüm sorunların üstesinden gelebileceğini' kaydetti.

Adana sınırlarına girdiğinden itibaren şehri kaplayan afiş, pankartlar ve billboardların dikkatini çektiğini söyleyen Kaplan, "MHP ve CHP adayları halen belediye başkanlığı görevlerini sürdürüyor. Bu da belediye imkanlarından yararlandıklarını, ceplerinden değil, belediye kesesinden harcama yaptıklarını gösteriyor. Bu hak da değildir, adalette. Üstelik kayıkçı kavgası gibi birbirlerine atıp tutmakta, toplum yararına olabilecek, gözle görülür hiç bir projeyi halka sunamamaktadırlar" dedi.

'Türkiye'nin kırmızı çizgilerinde 'çekimser' kalanlarla, ne de 'vatan bütünlüğünün ve bağımsızlığının karşısında olanlarla' ittifak yapmayacaklarını belirten Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan ise, "Vatan Partisi olarak HDP'ye karşı net bir tavır ortaya koymayan siyasi oluşumlarla yan yana gelemeyiz. Bu sebeple de kendi adaylarımızla tüm Türkiye'de olduğu gibi Adana'da da merkez ve ilçelerinde seçime katılacağız. HDP ile bir seçim ittifakı içerisinde yer almayacağımızı belirtmiş bir partiyiz. Adana'da da diğer illerde de bu ittifakın içerisinde açık ya da gizli HDP ortaklığına izin vermeyiz. Sözde milliyetçi partiler neden HDP'ye karşı bir tutum açıklamak konusunda bu kadar endişeliler. Oy almak için her türlü ilkelerinden vazgeçebilecek bir anlayış ile yan yana gelemeyiz" diye konuşan Reyhan, Vatan Partisine basın tarafından da açık bir sansür uygulandığını dile getirdi.

Reyhan,
'sistem partileri medya da geniş aldığı halde, her il için özel projesi olan, tüm il ve ilçelerde kendi adayını gösteren Vatan Partisi'ne basının gözlerini kapadığını' dile getirdi.
Son Güncelleme: 13.03.2019 14:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0