google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828
banner833

‘’Sevebileceğiniz birine öyle kolayca rastlayamazsınız’’ diyor büyük Rus yazar Fyodor Dostoyevski.

Nihayet rastladığınızda da tüm tabularınızı yıkıp onu kaçırmamanız gerekir bence.

Eğer bir kişinin uzun süredir bir ilişkisi yoksa ya birini bekliyordur ya da güven problemi yaşıyordur muhtemelen.

Beklenen birisi olmadığına göre, gerçekten de kadın olarak erkeklere hem sadakat, samimiyet hem de can güvenliğiniz açısından güvenemiyorsunuz maalesef.

Televizyondan dehşetle izlediğimiz kadarı ile psikopat erkekler var ve gayet normallermiş gibi aramızda dolaşıyorlar.

İlk zamanlar yanlızlığa alışması zor oluyor fakat bir süre sonra yalnız yaşamanın keyfini ve hayatın merkezinde insanın bizzat kendisinin olmasının getirdiği özgürlük ve avantajları yaşamaya ve keşfetmeye başlıyor insan, bir süre sonra yanlızlığa alışıyor ve hatta sevmeye başlıyor süreç içerisinde.

"Yanlızlıktan hoşlanan ya vahşi hayvandır ya da Tanrı" demiş Aristoteles. Bunun yanı sıra hayatın içinde yanlızlığın üstesinden gelemeyen insanlar da yok değil ne yazık ki.

Fakat geçen gün bir uzun yıllar yalnız yaşamış bir kadın arkadaşım ile bu konuyu konuştuğumda bana ilginç bir şey söyledi.

Birini beğense ya da hoşlansa ve hatta sevebileceği birine rastlasa dahi sevgisini ve ilgisini belli edemediğini ve kendi hoş tabiri ve tespiti ile, 'kankaya bağladığını' ifade etti.

Bu ifade şekli iki kelime ile aslında her şeyi özetliyor. Anlaşılan uzun süre yalnız yaşayan bir kadın sevebileceği kişi karşısına çıksa dahi artık neredeyse kadınlığını ve kadın olduğunu unuttuğu için, sevgisini nasıl göstereceğini de bilemiyor, şaşırıyor ve bocalıyor resmen.

Eşinden ayrıldığından beri pahalı parfüm kullanmadığını, hem kadın işine hem de erkek işlerine koşmaktan topuklu ayakkabı giymeyi unuttuğunu, dolayısı ile de yürüyüşünde bile o eski feminen havanın kalmadığını açık yüreklilikle anlattı.

Neticede yanlızlık ve özgürlük güzel şey, fakat uzun süre hayatınıza kimseyi almadıysanız, zaman içinde hiç farketmeden kadın olduğunuzu ve kadınlığınızı unutmaya başlıyorsunuz ve bu kadın erkek ilişkilerinde de sevebileceğiniz kişi karşınıza çıksa dahi duygularınızı belli edebilme açısından ciddi problem yaşamanıza sebep oluyor ne yazık ki.

Cümlelerimi Özdemir Asaf’ın tam da bu konuda söylediği bir cümle ile bitirmek isterim.

"Yanlızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yanlızlık olmaz.."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner830

banner776

banner836

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0